a

Kusama ‘nın(KSM) İlk Parachain Müzayedesi Önümüzdeki Hafta Gerçekleşecek

Kusama ‘nın(KSM) ilk parachain müzayedesi önümüzdeki haftalarda yayınlanacak. Duyuru 15 Haziran günü projenin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı. Gelişmeler şu şekilde:

Uzun zamandır beklenen, yüksek hızlı “expect chaos(beklenen kaos)” blok zincirinin özelliklerinden biri bu ayın sonunda yayınlanacak. Projenin resmi Twitter hesabından yapılan duyuru; Kusama ağının onaylamasının ardından gelecek haftalarda parachain “açık arttırmasının” gerçekleştireceğini açıkladı. Güvenlik ve şeffaflığın sağlanması için bütün sürecin zincir üstü işlemlerle yürütüldüğü gönderide, “Motion 310 şimdi oylamaya hazır: Kusama Ağı’ndaki ilk müzayedeyi önümüzdeki 7 gün boyunca açmayı teklif ediyor” şeklinde etkiliğin takvimi kabaca belirtildi.

Ek olarak, haberin ardından Phala Network CEO’su Marvin Tong yönetişim sayfasında “Gerçekten tarihi bir an, lütfen 10 yıl sonra bu önergeye geri dönün!” yorumunu yaptı.

polkadot fiyat analizi
Kusama ‘nın(KSM) İlk Parachain Müzayedesi Önümüzdeki Hafta Gerçekleşecek

Kusama Parachain ve Müzayede Hakkında

Polkadot’un deneysel bir versiyonu olan ve ” kaotik” olarak adlandırılan Kusama, geliştiricilerin deneysel ve erken aşamalarda proje dağıtımı için sanal bir ağ üzerinde hızlı, çok zincirli ve paylaştırma özellikli uygulamaları geliştirmesine olanak sağlamaktadır.

KSM token’da platformun kararlarını yönetmek ve açık arttırmaya katılmak için kullanılmaktadır. Ek olarak, kabul edilen projelerin parachain veya Kusama blok zinciri üzerinde kod kümesi, tokenları ve bağımsız blok zincirleri oluşturmasına izin vermektedir.

Her açık arttırmada KSM’ye bağlanan projeler, müzayededeki parachain yuvasını talep edebilecektir. Projeler bu doğrultuda, kendi takdirlerine bağlı olarak, kazanan tekliflerini destekleyen katkıda bulunanlara ödül verebilcektir.

Ancak talep sınırsız olsa da, Ethereum ve Binance Smart Chain ağlarının aksine herkes Kusama ağında barınamamaktadır. Projelerin blok zincirlerini kendi üzerine dağıtmasına izin vermek için topluluk tarafından yönetilen bir yöntem kullanır. Bu nedenle ağ üzerinde proje başlatabilmek için bir mücadele gereklidir. Kazanan açık arttırmalarla belirlenerek, yürürlüğe girecektir.

Önemli bir gelişmede Kraken’in yaklaşmakta olan bütün Kusama parachainlerini desteklemek için genişlemesiyle geldi. Bu sayede günümüz blok zincir tabanlı projelerine destek sağlanabilecek yeni bir ortam oluşturuldu. Kraken’in Baş Ürün Sorumlusu Jeremy Welch, gelişmeleri şu şekilde özetledi: “Parachain Müzayedeleri, kripto para sahipleri için hayatımızın çeşitli yönlerinde önemli değişiklikler yapacak projeleri destekleyebilmeleri için yepyeni bir manzara sunuyor. Kraken, bu faaliyetleri desteklemekten gurur duyuyor, çünkü rolümüz alan için önemli bir altyapı sağlayıcısı olmak,”.

Son olarak Kusama ‘nın ilk parachain Müzayedesi için net bir tarih belirtilmedi. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.