CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

MakerDAO ve Kava Protokolüne Karşı! DeFi’nin Gelecekteki Kralı Kim Olacak?

kava, MakerDAO ve Kava Protokolüne Karşı! DeFi’nin Gelecekteki Kralı Kim Olacak?

19 Ocak’ta KAVA, piyasa değeri lider tablosunda 147.sırada yer alıyor ve 2.21 dolardan işlem görüyor. Kava tokenı, ağırlıklı olarak dünyanın önde gelen kripto borsası olan Binance’da işlem görüyor. Aynı zamanda Huobi, Kraken, MXC ve UpBit gibi diğer kripto para borsalarında da mevcut durumda. Kava’nın büyüyen ekosistemi, sosyal medyadaki önemli varlığı da dahil olmak üzere kullanıcı tabanının büyüklüğüne yansıyor.

MakerDAO protokolü ile karşılaştırıldığında, protokolün yerel tokenı MKR, yaklaşık bin dolar seviyesinde işlem görüyor ve 1.3 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto paralar listesinde 29 sırada yer alıyor. Bu da değerlendirme yaparken MakerDAO’nun önde gelen tokenlardan birini olduğunu düşünmemizde yardımcı oluyor. . MakerDAO, geniş kullanıcı tabanı ve topluluğu ile çekişini yansıtıyor.

Günlük işlem hacmi, benzersiz adresler ve işlem hacmi, analistlerin kripto projelerini değerlendirmesinin yollarından sadece birkaçıdır. Ancak Web sitesi iletişimi, kaliteli bir teknik ekip ve sosyal medya platformlarında güçlü bir topluluk da kripto yatırımcılarının çoğunluğu tarafından ağır bir şekilde tartılıyor. Piyasa değeri ve sosyal medya takipçileri, bir kripto para birimi projesini yargılamanın bir yolu olabilir, ancak diğer metrikler, veriler aracılığıyla etkinliğin derinlemesine bir perspektifini sağlar

Bu amaçla, Kava tam şeffaflık ve Ademi merkeziyetçiliğe inanıyor. Bu nedenle proje, kava veri panosunu serbest bırakmak için Flipside Crypto ile işbirliği yaptı. Flipside Crypto’nun gösterge tablosu, tüccarlara ve yatırımcılara son teknoloji ve gerçek zamanlı blockchain tabanlı veriler sunar, böylece herkes kalıpları ve hareketi şeffaf bir şekilde görebilir.

MakerDAO Nedir?

Maker, en eski merkezi olmayan finansal projelerden biridir. Lansmanı, bugün nomenklatür açısından sahip olduğumuz şeyin önceliğini belirledi. Örneğin, bu terim teminatlı borç pozisyonları, kısaca CDP’LER icat edildi. Maker, Ethereum ağının güvenlik ve ölçek sınırlamaları ile sınırlıdır ve Kava, Defi’ye erken girme fırsatını tanıdı.

MakerDAO protokolünün ilk hareket avantajına rağmen, Kava’ya güç verebilecek ve MKR’NİN değerlemesini tersine çevirebilecek belirli özellikler olabilir mi? Yoksa Kava’nın Defi platformuna güvenmek için Defi alanına giren yeni kullanıcıların sürekli bir ilerlemesini görecek miyiz? Ethereum’un ağında bulunan daha eski ve daha beceriksiz seçenekler yerine, birçok kullanıcı Kava DeFi ekosistemi gibi daha güvenli ve daha güvenilir bir seçenek istiyor.

MakerDAO projesi Ethereum’da bir borç verme protokolüdür. Ethereum’daki önde gelen Defi projelerini izleyen bir site olan Defi Pulse’dan elde edilen veriler, protokolün yüzde 18’lik bir pazar payı ile en baskın olduğunu ve şu anda Defi dApps tarafından yönetilen $3.5 milyar varlıktan 19.52 milyar doların biraz üzerinde olduğunu gösteriyor.

Protokol kapsamında, kullanıcılar dijital varlıklarını ödünç alabilir, ödünç alabilir ve faiz kazanabilirler. Alanın oynaklığı göz önüne alındığında, borçlular DAI’de kredi almak için aşırı teminatlandırılmalıdır.

Btcmanager’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, USDT ve USDC tarafından merkezi olarak verilen stablecoinler ile birlikte DAI, Ethereum ekosistemindeki en aktif stablecoinlerden biridir. DAI algoritmik olarak kontrol edilir.

Birlikte, Ethereum ağının stablecoin değerinde 835 milyar doların üzerinde işlem yapmasına yardımcı oldular.

Bununla birlikte, kripto paraya olan talep ve 2020’de DeFi’nin yükselişi göz önüne alındığında son derece artmış durumda.

MKR, Makerdao’nun yönetişim tokenıdır ve sahipleri oy kullanarak değişiklik yapma hakkına sahiptir. Token aynı zamanda son çare olarak borç verme platformunun borç vereni olma özelliğine de sahiptir.

Kava Protokolü Nedir?

Öte yandan, Kava protokolü MakerDAO gibi çalışır. Bununla birlikte, Ethereum’da piyasaya sürülmek yerine, Tendermint SDK ile inşa edilmiş bir katman bir teknoloji Blockchain olarak piyasaya sürüldü. Ekosistemi, HARD gibi Defi uygulamaları ve Binance ve Huobi gibi finansal kurumlar açısından zengindir.

Cosmos links ile platform, stratejik nedenlerden dolayı bu şekilde tasarlanmış, doğal olarak birlikte çalışabilir. Tek bir ağa odaklanmak yerine, kava protokolü, Ethereum dışındaki kullanıcıların borç verebilmesi, kazanabilmesi ve ödünç alabilmesi için yapılır.

Buna göre, Kava protokolü, BTC, XRP ve BNB gibi önde gelen kripto projelerinin paralarını DeFi’yi aktive eden teminat olarak desteklemektedir. Yazı olarak, kilitli değeri 96.5 milyon $ değerinde. Özellikle, borçlanma için 30 milyon dolarlık BnB ve 17.81 milyon dolarlık BTC var.

MakerDAO, Kava Protokolüne Karşı! Hangisi Daha İyi?

Maker Protokolüne benzer şekilde, borçlular usdx stablecoin’de kredi almak için kredilerini aşırı hesaplamalıdır. Kullanıcılar faizlerini USDX’E öderler.

Kava ile ilgili ilginç bir şey, yield farming için belirlenen kazançlı verim döngüleridir.

Kullanıcıların MKR tedarik etmesine izin vermeyen Makerdao’dan farklı olarak, sahipler, faiz kazanırken USDX’İ basmakalıp bir ödül olarak KAVA tokenını alabilirler.

Buna ek olarak, dört yıl boyunca, erken adaptasyon sağlayanlara borç almaya teşvik eden bir teşvik programı yürütülmektedir. Ödünç alanlar bir ödül olarak KAVA tokenları alabilirler. Bu MakerDAO ile mümkün değildir. Bununla birlikte, bileşik finans, Ethereum ekosistemi içindeki bu boşluğu farklı şekillerde doldurmuştur.

Örneğin, Kava Protokolü birlikte çalışabilir, temel olarak çapraz zincir Defi’ye izin veren çok çeşitli varlıkları destekler. Öte yandan, Maker Ethereum’a dayanıyor, sadece ETH’YE izin veriyor ve ERC-20 tokenlarını teminat olarak seçiyor.

Kava ekosistemine özgü olan, kava kullanıcılarının KAVA tokenlarını alabilecekleri ve bunları USDX’TE daha fazla fon ödünç almak için kullanabilecekleri bir özelliktir. Bu, beklenmedik bir piyasa türbülansı olduğunda kava’nın son çare olarak borç veren olmasıyla karıştırılmamalıdır. USDX stablecoin, aynı zamanda kazanç faizini alırken riske karşı korunmak için de kullanılabilir.

Kullanıcılar ayrıca Hard Protocol para piyasasında KAVA tedarik edebilir, Hard tokenlar alabilir ve daha fazla USDX ödünç almak için kullanabilir. Kullanıcılar daha sonra daha fazla satın alabilir, borçlanmaya teşvik edici bir ödül olarak alınanlara ekleyebilir ve uzun vadede uzun bir pozisyon oluşturabilir. Hard Protocol, platformda piyasaya sürülecek, güvenliğinden, fiyat tahminlerinden ve birlikte çalışabilirliğinden yararlanarak, borçlular için teminat olarak mevcut varlıkların sayısını artıran birçok dapp’den biridir.

Kava, Tendermint SDK üzerine kurulduğundan, yüksek ağ ücretleriyle uğraşmak zorunda olan Yapımcı kullanıcılarından farklı olarak, kullanıcılara hızlı yerleşim süresi, Kava stakers’ın ağı güvence altına alması için teşvikler ve usdx’in yüksek yerleşim süresi nedeniyle normal ticarette kolay uygulanabilirliği garanti edilir.

Kaynak: BTC Manager

Benzer Yazılar

SINOVATE Haftalık Güncelleme 28/12/2020 ~ 04/01/2021

mücahit duran

Flits (FLS) – Haftalık Güncelleme – 43

Kasım ERTAŞ

Size Ödeme Yapan Bahis Platformu

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku