a

Marvel ve Star Wars NFT’leri Satılıyor, Orijinalleri Yakılıyor

Sevilen bilim kurgu içerikleri Marvel dünyası ve Star Wars, NFT ile buluşuyor.

Marvel NFT

Mogul Productions, Şubat ayı ile birlikte, filmleri finanse etmek için blockchain altyapısını ve kripto paraları kullanarak hizmet vermeye başladı.

Firma, çalışmalarının hangi yönde ilerleyeceğini ve ürünler hakkında kararları, STARS tokenları kullanarak oy verilen sistem üzerinde gerçekleştiriliyor.

NFT alanında çalışmalar yapmak isteyen şirket, Rob Prior ile beraber çalışarak yeni projeler üretme yolunda adım attı. Sanatçı çizgi romanlar üzerinde tecrübeli bir isim ve aynı zaman Marvel,DC gibi büyük şirketlerde çalışmalar yürütmüş.

Prior’un sanat eserleri Star Wars, Marvel Universe ve Martin Scorsese’in “The Worlf of Wall Street” isimlerinden ilham alarak oluşturulacak.

Son dönemde NFT eserlerinin satıldığı fiyatlar gündem olmuştu, işlem hacmi 342 milyon dolar seviyelerine kadar fırladı. Dijital ortamda, eşsiz içerik oluşturulabilmesine olanak sağlayan NFT’ler, blockchain teknolojisini farklı bir yöntemle kullanarak büyük bir piyasa oluşturmuştur.

Sosyal medya fenomenleri ve bazı popüler kültür sanat eserleri daha öncesinde NFT’ye çevrilmiş, bazıları dijital ortamda satılmasının ardından imha edilmişti. Prior, yaptığı fiziksel eserleri öncesinde de satmaktaydı. Gelişen NFT imkanları ile beraber sanatçılar eserlerini değer kaybı yaşamadan dijital ortamda da satışa sunabilmekte. Öncesinde mümkün olmayan dijital projeler artık gerçekleşebilmektedir.

Prior’un NFT Yaklaşımı

“NFT’ler gerçek ve dijital dünya arasında bir köprü oluşturacak”

Uzun bir zamandır sanatçılar dijital ortamda gerçekleşen atılımları ve imkanları kaçırmaktalar. Gelişen teknoloji ile beraber eserlerin kopyalanmasının da kolay hale gelmesi, eşsiz ürünler üreterek para kazanmaya çalışan bizler için emeklerin karşılığının alınmasını imkansız hale getiriyordu.

Yapılacak olan satışlarda eserlerin orijinal halleri de sahiplerine ulaşacak. Eserleri satan alan kişiler, isterlerse ürünleri yakarak yok edebilme hakkına da sahip olacaklar.

Yapılan açık arttırmalar ile beraber, sektörün değeri büyüdükçe, ellerinde sevilen projeler( Marvel Star Wars) olan şirketler, NFT alanında girişimlerde bulunmakta.

Satışlar için gerçekleştirilecek adımlar sanatçılar ve NFT platformları tarafından duyurulmaktadır.

Güncel gelişmeler ve haberler için takipte kalabilirsiniz.

Bitcoin Hedefi 2021’de 100.000 Dolar!

XRP Yatırımcısı, SEC Davasına Müdahale Etmeye Çalışıyor

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.