CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

MicroStrategy Btc için “binlerce” yöneticisi olduğunu söylüyor

MicroStrategy Btc, MicroStrategy Btc için “binlerce” yöneticisi olduğunu söylüyor

Bitcoin, son birkaç ayda Wall Street’te ve kurumsal dünyada fenomen haline geldi. Ağustos ayında MicroStrategy’nin hazinesindeki parayla Bitcoin satın almasıyla başladı. Böylelikle dünyaya, BTC’nin uzun vadeli bir yatırım ve değer deposu olabileceğini gösterdi. MicroStrategy Btc için bir güven kapısı açtı.

Bunu Square ve daha sonra yakın zamanda bir dizi küçük şirket, kripto alanında olup bitenlere gözlerini ve kulaklarını açan Wall Street fonlarını takip etti. Daha öncekine kıyasla, kurumsal oyuncular tarafından sifonlanan kripto varlık alanında artık yüz milyonlarca veya milyarlarca varlık bulunuyor.

Ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a göre henüz yapılmamış olabilir .

Kurumsal Amerika, Bitcoin’i daha fazla mı satın alacak?

Michael Saylor kısa süre önce kripto varlık piyasası hakkındaki görüşlerini tartışmak için CNBC’ye gitti.

Çıkışta yapılan bu röportajda, Kurumsal Amerika’daki yöneticilerin Bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmesini ve bunu işlerine nasıl uygulayabileceklerini sağlayacak dijital bir konferansa ev sahipliği yapacağını söylediği bildirildi:

“Şubat ayının ilk haftasında binlerce yönetici, memur… müdür ve danışmanların bir araya gelmesini sağlayacağız. Hepsi bilançolarına veya P&L’lerine bitcoin’i nasıl ekleyeceklerini bulmak istiyor… Onu açık kaynak kodlu yapacağız. “

Burada ilginç olan şey, Saylor’un kripto para olgusunu tartışmak için “binlerce” insanın bir araya gelmesini beklemesidir.

MicroStrategy, Kurumsal Amerika’yı volatilite, düzenleyici eğilimler ve btc’de nakit pozisyonuna yatırım yapmaktan kaynaklanabilecek diğer konularla nasıl başa çıkmaları gerektiğini daha iyi anlamak için denemek ve elde etmek için bitcoin’e maruz kalma ile ilgili oyun kitabını ve iç belgelerini açık kaynak kullanacak.

Analistler, sonunda ulaşabilecek veya gelmeyebilecek bu kurumsal girişlerin bu pazarı çok daha yükseğe çekmesini bekliyor.

JPMorgan stratejistleri  geçtiğimiz günlerde , dünyanın emeklilik fonları ve sigorta şirketleri varlıklarının yalnızca yüzde birini BTC’ye tahsis ederse Bitcoin için 600 milyar dolarlık bir talep akışı olabileceğini belirtti:

Stratejistler, “ABD, euro bölgesi, İngiltere ve Japonya’daki emeklilik fonları ve sigorta şirketleri varlıkların %1’ini Bitcoin’e tahsis ederse, bunun 600 milyar dolarlık ek Bitcoin talebiyle sonuçlanacağını söyledi.”

MicroStrategy Btc için önemli bir yükseliş kapısı gibi görünüyor. Toplantı sonucundaki dalgalanmaları hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Kaynak: cryptoslate

Benzer Yazılar

Rus Kamu Görevlilerinin Kripto Para Tutması Yasaklandı

Yavuz Cem AKYOL

Finlandiya Hükümetinden Şaşkına Çeviren Bitcoin Kararı!

Doğan Şahin

COVID-19, Bitcoin’i Cazip Hale Getirdi

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku