a
coinnet

Mike Novogratz, Çin’in Kripto Üzerindeki Etkisini Değerlendirdi

Galaxy Digital'in CEO’su Mike Novogratz kripto para piyasalarını değerlendirdi. Twitter’dan yaptığı değerlendirmede Çin’in kripto piyasaları üzerinde etkisinin az olduğunu söyledi.

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz kripto para piyasalarını değerlendirdi. Twitter’dan yaptığı değerlendirmede Çin’in kripto piyasaları üzerinde etkisinin az olduğunu söyledi.

Kripto para piyasalarının korkulacak düzeyde olmadığını dile getiren Novogratz, Çin konusunda da endişelenecek bir durumun olmadığını sözlerine ekledi.

Milyarder Yatırımcı, Piyasanın ‘İyi Durumda’ Olduğunu Söyledi

Kripto piyasalarının gayet olumlu bir seyir izlediğini belirten Novogratz, bu konuda herhangi bir gerginlik yaşamadığını da sözlerine ekledi. Çin’den gelen son haberlerin de etkisinin kısa sürdüğünü belirten iş adamı kripto pazarının neden düştüğüne dair üç neden gösterdi.

“Birincisi, Çin’in kripto karşıtı ve özgürlük karşıtı duruşunu yinelemesi. İkincisi, ABD Federal Rezervinin konikliği harekete geçirmesi ve üçüncüsü, bitcoin ve eter için büyük genel direnç seviyesi.” Novogratz, BTC ve ETH’nin konsolide olacağına inandığını belirtti.

Bitcoin’in Pozisyonunda Herhangi Bir Sorun Yok

Milyarder iş adamı ve CEO, Bitcoin piyasası hakkında da yorum yaptı. Novogratz, BTC’nin durumuna ilişkin olumlu bir tavır takınırken, bu pazarın gayet iyi olduğunu düşündüğünü bir kez daha ifade etti. Geçen hafta CNBC ile yaptığı bir röportajda, bitcoin için 40.000 dolar ve ethereum için 2.800 dolar seviyesinin “insanların izlemesi için çok önemli seviyeler” olduğunu açıkladı:

“Bunlar devam ettiği sürece, piyasanın iyi durumda olduğunu düşünüyorum.”

Novogratz ayrıca şunları paylaştı: “Yatırım yapan müşterilerimizden ve kurumsal müşterilerimizden katılım faaliyetlerinden başka bir şey görmedim. Sorgulama seviyesi, iş seviyesi daha yüksek olmadı. Özel yollardan ve kamusal yollardan çok fazla sermaye geldiğini görüyoruz ve bu konuda herhangi bir gerginliğim yok” ifadelerini kullandı.

Çin’in kripto para birimlerinin, özellikle de BTC ve ETH’nin fiyatları üzerindeki etkisi hakkında yorum yapan Novogratz, “Çin’in temel olarak kriptoyu yasakladığımızı ve madencilerin Çin’den çıkması için beş ay önce çok daha önemliydi” dedi ve sözlerini şöyle noktaladı: “Çin, uzayda hiçbir zaman büyük bir yenilik kaynağı olmadı ama büyük bir ticaret kaynağıydı ve bence Çin’de hala bol miktarda ticaret var. Çinliler akıllı, VPN kullanmayı biliyorlar, ancak bu daha zor ve daha zor ve bu yüzden giderek daha az önemli olduğunu düşünüyorum.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.