a

Moneygram, Ripple Ortaklığını Bitirdikten Sonra Bitcoin ‘e Geçiş Yaptı

Amerikan devi ödeme şirketi, Ripple ve SEC davasının açıklanmasının ardından Ripple’a darbe vuranlar biri olmuştu. Ortaklığını sonlandırarak Ripple teknolojisinden vazgeçmişti. Ödeme devi Moneygram, şimdi ise Bitcoin ‘e geçiş yapıyor. En popüler kripto para birimine ABD’lilerin daha kolay ulaşması için ülkenin belirli bölgelerinde çalışmalar başlattı.

Coinme, Amerika Birleşik Devletlerinin 45 farklı eyaletinde 5900 noktada Bitcoin özelliği taşıyan Coinstar kiosk konumundan oluşan kripto para değişim ağı işlettiğini açıkladı. MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes ise yaptığı açıklamalar sonucunda Coinme ile işbirliği içerisinde olunduğunu bildirdi.

Coınme ile birlikte, Bıtcoın ve nakit para akışını birbirine bağlamak için bir köprü kuruyoruz. Kripto – nakit dönüşümünü anında gerçekleştirerek bu modele öncülük eden ilk firmayız. Coınme ile olan işbirliğimiz, tamamen yeni bir müşteri profili ortaya çıkartacak.

Moneygram, Bitcoin için yaptığı çalışmayı 2021 yılının ikinci yarısında farklı ülkelere de götürecek. Şirket şu anda tüm dünyada 20.000’den daha az Bitcoin kiosku bulunduğunu düşünüyor. Bu nedenle sınır ötesi işlemlere odaklanarak bu ortaklığın sınır ötesinde de sağlamlaşmasını umuyor.

Bir diğer açıklama ise Coinme CEO’su Neil Bergquist’ten geldi. Moneygram altyapısı ile kendi teknolojilerini birleştirerek sistem genelinde nakit – kripto değişimini yapacaklarını belirtti.

MoneyGram ve Coınme arasında sağlanan işbirliği, müşterilerin nakit olarak bitcoin satın almaları ve bıtcoın varlıklarını nakit olarak çekmeleri için hızlı ve kolay bir yol sağlayacaktır. Bıtcoın’i ilk kez kullanmak isteyen müşteriler için özel olarak tasarlandı. 

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.