CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Phore Blockchain Ceo’su Thomas Ambler ile Yapılan AMA Etkinliği – 07.01.2021

phore, Phore Blockchain Ceo’su Thomas Ambler ile Yapılan AMA Etkinliği – 07.01.2021

Kendinizi kısaca tanıtabilir misiniz?

Tabi ki. Ben Thomas, Phore Blockchain’in CEO’suyum. 2017’nin sonlarından beri projenin bir parçasıyım ve 2018’in sonlarına kadar, Michael rolü benden devralana kadar CEO’ydum. Çünkü onun deneyiminden ve itibarından yararlanmamız gerektiğini düşünmüştük.

phore, Phore Blockchain Ceo’su Thomas Ambler ile Yapılan AMA Etkinliği – 07.01.2021

Öncelikle böyle bir projeyi sunmaktan keyif aldığımı söylemeliyim. Hazırsanız, fazla zaman kaybetmeden sorulara geçmek istiyorum.

Kulağa hoş geliyor, başlayalım.

phore, Phore Blockchain Ceo’su Thomas Ambler ile Yapılan AMA Etkinliği – 07.01.2021

PHR nedir? PHR’yi diğer projelerden ayıran özellikler nelerdir? Biraz bahseder misiniz?

Phore, PIVX’e dayalı bir pos / mn madeni paradır.

Bununla birlikte, geri kalanların çoğunun aksine bir klon değil ve en önemlisi segwit’i entegre eden çekirdek blok zincirinde bazı büyük iyileştirmeler yaptık. Aslında bunu yapan dünyadaki ilk pos / mn projesiydik, bu yüzden yenilik aşina olduğumuz bir şey.

Phore, başlangıçta pazarımızda kullanılmak üzere inşa edildi. Bu pazar tamamen merkezi değildir, hiçbir ücret talep etmez, tam bir anonimlik (bir kullanıcı seçerse) yahut merkezi olmayan bir denetim sistemi (anlaşmazlıkları çözmek için) sunar. Esasen dünyaya daha iyi ve daha adil bir davranış yolu verdik. Marketplace yayında ve https://phore.io/marketplace/ adresinden indirilebilir veya bir web (yalnızca görüntüleme) sürümünü görmek için https://marketplace.phore.io adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ancak kuruluşumuzdan bu yana vizyonumuz büyüdü. Şimdi Graphene mimarimizi geliştiriyoruz – bu neredeyse tamamlandı. Graphene’e hızlı bir giriş yapmak istiyorum: “Saniyede 100.000’den fazla işlemi işleme potansiyeli ile Graphene, parçalama teknolojisinden ve CASPER konsensüs protokolünden yararlanan devrim niteliğinde bir Blockchain mimarisidir. Mimari, modern programlama dili ‘Go’ kullanılarak geliştirilmiştir.

Turing eksiksiz akıllı sözleşmelerin yüksek performanslı yürütülmesini destekleme yeteneğine sahip olan Graphene, karmaşık merkezi olmayan uygulamaları (dApps), iş modellerini destekleyebilir ve farklı kullanım durumları için optimize edilmiş özelleştirilmiş parçaların oluşturulmasına izin verirken parçalar arasında tam birlikte çalışabilirliğe izin verir. . Graphene için potansiyel kullanım durumları sınırsızdır. “

Graphene ayrı bir belirteç olarak piyasaya sürülecek ve yalnızca Phore sahiplerine Airdrop dağıtılacak. Bu, Phore sahiplerinin Graphene  arzının %100’ünü alacağı anlamına gelir.

Graphene hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

https://getgraphene.medium.com/welcome-to-graphene-e64730851964

Bu uzun ve ayrıntılı cevap için teşekkür ederim. Peki PHR den mn veya stake ile nasıl kazanç sağlayabilirim?

Phore’u stake etmek için kişisel cüzdanınızda Phore olması, cüzdanın kilidini açmış ve internete bağlı olmanız gerekir.

Bir Phore Masternode oluşturmak için ayrıntılı bir kılavuz yazdık ve sürecin çoğunu sizin için otomatikleştiren bir komut dosyası oluşturduk. Kılavuz burada bulunabilir:

https://github.com/phoreproject/vps

Belirli sayıda phr coin kilitliyoruz veya cüzdanımızda phr bulunduruyoruz. Bu PHR ağına destek oluyor ve bunun karşılığında phr reward alıyoruz. Ödüller ağdaki kişi sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

Yıllık Masternode ROI yaklaşık %15’tir ve Staking ROI bunun biraz altındadır.

Cevap için çok teşekkür ediyorum. Graphene hakkında ilk soruda bahsettiniz. Ancak biraz daha detay verebilir misiniz ? çünkü en çok gelen sorulardan birisi de Graphene airdrop oranı. Biraz daha detay verebilirseniz çok seviniriz.

Graphene Phore sahiplerine 10: 1 oranında airdrop dağıtımı yapılacaktır. Bu, sahip olduğunuz her 1 PHR için 10 GFN token alacağınız anlamına gelir.

Bu airdropu almak için Phore Blockchain bakiyelerinin ‘anlık görüntülerini’ alacağız. Toplamda 6 anlık görüntü alınacak ve bunların her biri Grafen arzının % 16,66’sını oluşturacak.

Kullanıcıların airdrop için uygun olması için yapmanız gereken tek şey, PHR’nizi kişisel cüzdanınızda veya bizimle ortak olacak ve airdropu gerçekleştirecek bir üçüncü taraf cüzdanında tutmaktır. Yakında üçüncü taraf cüzdanların / borsaların bir listesini yayınlayacağız.

Yakında anlık görüntü / airdrop tarihlerini yayınlayacağız ve GFN jetonlarınızı nasıl kullanacağınıza dair ayrıntılı talimatlar vereceğiz.

Graphene hakkında daha fazla teknik bilgi ve yetenekleri ve neler sunabileceği hakkında bilgi almak için lütfen https://getgraphene.medium.com/ adresini ziyaret edin. Yeni, ayrıntılı bir makale yarın gelecek.

Airdrop hakkında bilgi makalesi için lütfen şu adrese bakın:

https://getgraphene.medium.com/graphene-airdrop-information-7214f101cb36

Peki 2021 senesi için ne gibi yenilikler olacak?

Graphene başlangıçta bir erc20 jetonu olarak dağıtılacak. Bu, Graphene’nin Mainnet lansmanından önce kullanıcı tabanını / pazarını geliştirmesine izin verecek ve GFN sahiplerinin Ethereum ekosistemini kullanmasına izin verecek.

2021’de Graphene ana ağını başlatmak birincil odak noktamız olacak. Bundan sonra akıllı sözleşmeler, kimlik, merkezi olmayan depolama, gizlilik vb. İçin yeni parçalar oluşturmaya başlayacağız.

Phore için çekirdek blok zincirini korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz, ancak ana yenilikler pazarda gerçekleşecek.

Kullanıcıların kripto para birimini tamamen merkezi olmayan bir şekilde alıp satmalarına zaten izin veriyoruz, ancak bugün kullandığımız formattan daha geleneksel bir ‘DEX’ görünümü ve hissi vermeyi amaçlıyoruz. Aşağıda, Phore Marketplace DEX’in nasıl görüneceğinin bir ekran görüntüsünü görebilirsiniz:

phore, Phore Blockchain Ceo’su Thomas Ambler ile Yapılan AMA Etkinliği – 07.01.2021

Teşekkür ediyoruz. Oldukça heyecan verici gelişmeler bizleri bekliyor.

Son sorumuza geçmek istiyorum. PHR almak istersek hangi borsalardan alabiliriz?

Borsalar:

LATOKEN : https://exchange.latoken.com/exchange/PHR-BTC

Graviex : https://graviex.net/markets/phrbtc

Crex 24 : https://crex24.com/exchange/PHR-BTC

Uygulamalar:

Wallet : https://phore.io/#wallet

Marketplace : https://phore.io/marketplace/

PHR AMA SORU-CEVAP ETKİNLİĞİ

Milyonlarca PHR tutan “hacklenmiş Cryptopia borsası” hesaplarında grafen airdropu için durum ne olacak?
Cryptopia ve IDAX cüzdanlarının ikisi de airdrop dışında tutulacak.

PHR ve GFN, airdrop’ta birbirine bağlanacak. Gelecekte kendi ağlarına girdikten sonra ayrı ayrı devam edecekler mi?
Yoksa yeniden bir bağ mı olacak?

Başlangıçta Phore, mevcut Blockchain’i kullanarak çalışacak ve Graphene de bağımsız olarak çalışacak.

Gelecekte, Phore’un Grafen’de bir parça haline gelme olasılığını araştırıyoruz. Bu, Phore’un tüm geliştirme çabalarını ve kaynaklarını kendi blok zincirini korumak zorunda kalmadan, pazarı inşa etmeye odaklamasına izin verecektir.

Graphene’nin yararı, daha fazla kullanıcı ve daha rahat benimsenme hususunda olacaktır.

PhoreSage AMA etkileyiciydi. Biraz uzun sürdü. Sana 2 sorum var. İlk soru; dolaşımdaki ve maksimum arzı göremiyorum. Bu konuda cmc ve gecko’da düzeltme yapacak mısınız?

Dolaşımdaki arz her iki sitede de doğru görünüyor ve Phore Block Explorer’da gördüklerimle eşleşiyor.

Phore için bahsedebileceğimiz bir maksimum arz yok. Bunun nedeni, Phore’un Proof-of-Stake ve Masternode’ları kullanmasıdır. Blockchain’in güvenli olması için Stakers ağda aktif olmalıdır. Stakers’ı teşvik etmek için, yerinde yeterli bir ödül yapısı olmalıdır (aksi takdirde kimse bahis yapmaz). PoS coinlerinin maksimum arzının olmamasının nedeni budur.

Büyük bir borsa hedefiniz mi var? çünkü ciddi gelişmelerin ürünü ciddi pazarlarda pazarlanabilir.
Şu anda odak noktamız Phore & Graphene’i geliştirmeye, onları mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirirken, aynı zamanda erişilebilir olmalarına izin vermektir. Bununla birlikte, her ikisi de kripto para birimleridir ve bizim odak noktamız (piyasalarla ilgili olarak) bunların mümkün olduğunca çok sayıda kripto para birimi borsasında listelenmesini sağlamaktır.

Tüm ayrıntılı ve güzel cevaplar için teşekkür ederiz Thomas. Sana ve PHR projesine başarılar diliyoruz.

Phore, Graphene ve AMA hakkında daha fazla bilgi için: https://t.me/PhoreProject_tr

Benzer Yazılar

Cocos-BCX En Son Airdrop Ödüllerinin Dağıtımını Tamamladı

Kasım ERTAŞ

Chainlink Fiyat Referans Verileri İçin Kullanılacak Hard Cross Chain Para Piyasası

Kasım ERTAŞ

TAP Adil Bir Lansmanda Dağıtılacak

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku