CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

PIVX Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

pıvx, PIVX Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu bölümde, PIVX dijital para birimini tanıtacağız. Bu ağa yatırım yapmayı düşünüyorsanız, tam ve kabul edilebilir düzeyde bilgi ile hareket edebilmeniz için kapsamlı ve faydalı bilgiler sunacağız.

Coinmarketcap sitesi aracılığıyla, piyasadaki çeşitli dijital para birimlerini görebilirsiniz. Ancak, bu dijital para birimlerinin bazılarının iyi bir konumda olmayabileceğini, ancak çok iyi bir fiyat artışına sahip olduklarını ve birçok yatırımcının kar ettiğini görebilirsiniz.

Listede 337. sırada yer alan bu dijital para birimlerinden biri de Pivx dijital para birimidir. PIVX, dijital para tablosunda iyi bir sıralamaya sahip görünmeyebilir, ancak artan başarısı ve fiyat aralığındaki yükseliş yönlü eğilimi inkar edilemez.

pıvx, PIVX Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

PIVX Nedir?

İlk olarak, PIVX dijital para biriminin tanıtmak istiyoruz. Bu dijital para birimi, bu açıdan Bitcoin’e çok benzeyen merkezi olmayan bir açık kaynak ağına veya platforma sahiptir.

Ancak bu dijital para biriminin, PIVX ve Bitcoin arasında ayrım yapan benzersiz özelliklere ve özelliklere sahip olması kötü bir durum değil. Bitcoin ağında var olan sorunların çoğu Pivx ağında çözüme kavuşturulmuştur. Pivx ağı yüksek düzeyde güvenlik ve olağanüstü işlem hızına sahiptir.

Bildiğiniz gibi Bitcoin üzerinde merkezi herhangi bir etki bulunmamaktadır. PIVX dijital para birimi ağı da merkezi etkilerden soyutlanmıştır ve yalnızca MasterNode operatörleri tarafından oluşturulmuştur.

Başlangıçta Pivx dijital para ağı tarafından benimsenen algoritma, kuark Proof of Work algoritmasıydı. Ancak birkaç ay sonra ağ, Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiş yapıldı.

pıvx, PIVX Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

PIVX’in Hedefleri Hakkında Ne Biliyoruz?

Her dijital para biriminin hedefleri vardır ve küresel pazara ulaşmak için buna ulaşmak için çaba gösterir. Artık PIVX dijital para biriminden bahsettiğimize göre, bu açık kaynak ve merkezi olmayan platformun hedefleri hakkında biraz bilgi sahibi olmalıyız.

İlk olarak, bu dijital para birimi ağı, günlük yaşamda kullanımı kolay ve kullanımı kolay bir dijital değişim cihazı oluşturmayı amaçlamaktadır.

İkinci olarak, ağ üç genel ilkeye odaklanır:

İşlem süresini kısaltma ve işlemleri onaylamak

İşlem ücretlerini ve işlemleri azaltmak

Kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini geliştirmek

Bu üç ilke, bazıları başarılı ve bazıları başarısız olan birçok dijital para ağının hedefidir. Ancak dürüst olmak gerekirse, PIVX dijital para birimi ağı, bu ilkelere aşağı yukarı erişebilen para birimlerinden biridir.

pıvx, PIVX Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

PIVX’i Kim Kurdu?

Güvenilir bilgi kaynaklarına göre, DASH Projesinin iki üyesi PIVX dijital para ağını kurdu ve başlattı. Ancak küresel dijital para piyasasında bu kişiler hakkında daha ayrıntılı bilgi mevcut değil.

PIVX Toplam Arzı Nasıl Ortaya Çıkacak?

Şu anda, dolaşımda 65,135,016 PIVX bulunmaktadır. PIVX ağında, yılda yaklaşık 2,6 milyon token kalıcı olarak kaydedilmektedir. Bunların % 90’ı basılan coinlere ve Masternode’a ve kalan % 10’u Masternode ve Staker tarafından önerilen bütçeye tahsis edilecek.

PIVX ağında, ağ trafiğinin seviyesine bağlı olarak, işlem ücreti ödemesinden kaynaklanan enflasyon oranı büyük ölçüde azalır. Basitçe ifade etmek gerekirse, işlem sayısı belirli bir sayıya ulaştığında, işlem maliyetleri ortadan kaldırılacak ve yakılacak ve işlem ücretine eşit sayıda token kalıcı olarak tedavülden kalkacaktır.

Benzer Yazılar

Blockchain’de Telif Hakları Documentchain İle Güvence Altında

Kasım ERTAŞ

Cocos-BCX Aylık Raporu – Ekim 2020

Kasım ERTAŞ

Tap My Data Yol Haritası

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku