CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Piyasadaki Aktif Bitcoin Miktarı 3 Yılın Rekorunu Kırdı

, Piyasadaki Aktif Bitcoin Miktarı 3 Yılın Rekorunu Kırdı

12 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Bitcoin Halving‘e adım adım yaklaşırken bazı BTC yatırımcılarının da fonlarını hareket ettirmeye başladıkları görüldü. Glassnode tarafından aktarılan bilgilere bakıldığında da son 3 yılın en aktif BTC sayısına ulaşıldığı görülüyor ve bunun etkileri şu an için belirsizliğini koruyor.

Bitcoin Ağında Yeni Rekor Glassnode tarafından yayınlanan aşağıdaki tweet’e bakıldığında, sirkülasyondaki aktif Bitcoin (BTC) miktarı konusunda son 3 yılın rekorunun kırıldığı görülüyor. Rekor yeni kırılmış olsa da bu miktarın devamlı olarak arttığı da yayınlanan grafikte görülebiliyor.

Yeni rekor 2.774.058 BTC olarak tarihe geçti ve bunun 11 Nisan tarihinde kırıldığı görülüyor. İlginç olan ise 10 Nisan tarihinde de benzer bir rekor kırılmış olması. Bu da aktif BTC miktarının günden güne arttığı ve belki önümüzdeki günlerde de bu rekorların devam edebileceği gerçeği.

Aslında Glassnode geçtiğimiz günlerde de içerisinde en az 1 Bitcoin bulunduran cüzdan adresleri sayısının rekor kırdığını ve 803.335’e ulaştığını belirtmişti. Bunun yanı sıra hesabında 1.000’den fazla BTC bulunduran balina cüzdanlarının sayısı da arttı ve bu üç gelişme yakın zamanda gerçek bir boğa sezonu görebileceğimizin en büyük işaretlerinden.

Benzer Yazılar

Bitcoin Analizi: Peter Barndt Açıklıyor

Hilal DERİN

John McAfee: XRP Beş Para Etmeyen Değersiz Bir Kripto Para Birimidir

Sezer

FORBES: TRUMP BITCOIN RALLİSİNİ TETİKLEYEBİLİR

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku