CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Ripple SEC Davası için Eski SEC Başkanı Konuştu

Ripple SEC Davası, Ripple SEC Davası için Eski SEC Başkanı Konuştu

22 Aralık 2020 tarihinde SEC, Ripple ve iki CEO’suna karşı dava açmıştı. Ripple SEC davası o günden bu güne yatırımcıların sürekli olarak ilgi odağı oldu. Dava açıldığı bildirildiği andan itibaren hızlı bir piyasa tepkisi geldi ve ani bir düşüş yaşandı. Açılan iki davadan birinin konusu, SEC’in Ripple’ın kayıtsız menkul kıymetlerde 1,2 milyar dolar sattığını iddia etmesiydi. İkincisi ise Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO’su Chris Larsen’in kayıt dışı menkul kıymetlerden 600 milyon dolar daha sattığını söylemesi üzerine açıldı.

Eski SEC başkanı Mary Jo White, Ripple ve SEC davası hakkında Fortune Dergisi için konuştu. Fakat sanılanın aksine tuttuğu taraf SEC komisyonu değildi. Bir zamanlar başkanlığını yaptığı komisyonun Ripple davası hakkında tamamen yanlış bir düşüncede olduğunu söyledi.

Fortune ile yapılan röportajda White, Ripple’a karşı çeşitli düzeylerde dava ile ilgili sorunlara işaret etti. Sorunların ilki zamanlamadan kaynaklanıyordu. Zamanlamanın kesinlikle yanlış olduğuna dikkat etti. Diğer bir sorun ise dava açılmasından önce yapılan uzun soruşturmaydı. Yaptığı değerlendirmeyi hem eski SEC başkanı kimliğiyle hem de New York’un Güney bölgesinde bir ABD avukatı olarak görev yapma tecrübesiyle yaptığını belirtti.

“…bir davayı çözmek o kadar uzun sürdüğünde, muhtemelen onu getirmemelisin.”

Ripple SEC davası için konuşmalarına devam etti. Davanın gündeme getirilme şeklinin de bir sorun olduğunu belirtti ve liyakat konusunda başarısız olduğunu söyledi. SEC’in kripto para birimlerini ile düzene koymak için tutarlı bir çerçeve geliştirmediğine işaret ediyor. Örneğin komisyon, Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığına karar verdi.

Ripple SEC Davası için İki Seçenek Var…

Eski SEC başkanı White, dava için iki seçenek olduğunu söyledi. “Birinci ihtimal, Güney New York bölgesindeki mahkeme kararı ekim ayına kadar erteleyebilir. Alternatif diğer seçenek ise Ripple ve SEC dava dışında bir anlaşmaya varabilir.”

SEC Komiseri Hester Pierce da Ocak ayında dava hakkında röportaj vermişti. Yorumlarına göre, mahkeme dışı bir anlaşma olması muhtemel. Komisyon’un genellikle bu tür davaları mahkeme dışında çözdüğünü ifade etti. Ayrıca, birbirlerine bağlı sektörlerin netlik çağrısında bulunduğunu da belirtti.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Nike Ayakkabılarında VeChain(VET) Teknolojisi

Sezer

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 23000 Dolara Geri Dönebilir

Hilal DERİN

Ethereum İşlem Ücretleri Arttı

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku