a

Ripple Son Dakika: Beyaz Saray’a XRP için Dilekçe Verdi

Ripple destekçileri, Beyaz Saray’a XRP’yi para birimi olarak bildirmesi için dilekçe verdi. XRP, değerini korumak için mücadele etmeye devam ederken, Beyaz Saray’ın elini SEC-Ripple fiyaskosuna zorlamak için bir dilekçe çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Ripple son dakika haberleri, bu sefer XRP ile devam ediyor.

Ripple ve XRP kripto para birimi için işler harika görünmüyor. Bitcoin%11’lik şaşırtıcı bir artış gösterdikçe, toplam piyasa değerine 60 milyar dolar eklemeyi başardı. XRP ise, son 24 saatte %5 düştü.

İlginç bir gelişme gibi görünen bir grup taraftar, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yaptığı iddialara göre Beyaz Saray’ın elini zorlamaya çalışıyor.

Ripple Destekçileri Beyaz Saray’a Dilekçe Verdi

We the People başlıklı  ilginç bir imza kampanyası , federal hükümetten XRP’yi, bir para birimi olarak saymasını istiyor. Ripple destekçilerinden imza toplaması internette gün yüzüne çıktı.

Vakayı açıklayan dilekçe, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “FinCEN tarafından zaten bir para birimi olarak kabul edilen kripto para birimi XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia eden anlamsız bir dava açtığını” savunuyor.

Belge bunu açıklamak için daha da ileri gidiyor:

“Bu eylem nedeniyle 40 milyar dolarlık para birimi pazarı, şirketler uyumluluğunu sürdürmek için çabalarken hızla başarısız oluyor. Milyarlarca dolar değer, hızla art arda piyasadan siliniyor ve en önemlisi, yüz binlerce sıradan Amerikalı – SEC’in korumakla görevli olduğu Amerikalılar – onarılamaz zararlara maruz kalıyor. “

Dilekçe, 29 Aralık 2020’de JW’nin baş harflerini kullanan biri tarafından oluşturuldu. Beyaz Saray’dan yanıt almak için 100.000 imza gerekiyor ve şimdiye kadar 11.500’den fazla kişi imzaladı. Ripple son dakika haberlerinde destekçileri başı çekiyor.

Nihai talep, Beyaz Saray’ın SEC şikayetini “XRP para biriminin sahiplerine zarar verdiği için derhal durdurması” gerektiği yönünde ilerliyor.

Dilekçenin genel tonu, Ripple’ın resmi pozisyonuna çok benziyor. Şirket, Ripple’a karşı kanıtlanmamış iddialar zaten şirkete bağlantısı olmayan sayısız masum perakende sahiplerine zarar verdi” diye belirtti.

Hikaye şimdiye kadar…

XRP, Aralık ayının sonlarında SEC’in resmi suçlamalara başvurmasından bu yana, değerinin büyük bir kısmını (%70 civarında) kaybetti .

Komisyon ve Ripple arasında 22 Şubat 2021’de yapılacak bir ön duruşma konferansı var. Ancak, fiyat çok düştüğü için zararın birçok yatırımcı için zaten gerçekleştiği görülüyor.

Kaynak: cryptopotato

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.