a
coinnet

Ripple ve SEC Çözüm Brifinginde Yeni Bir Gelişme!

coinnet
coinnet

Ripple Labs ve ABD arasında devam eden yasal destanda önemli adım atıldı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), her iki taraf da davada yaklaşan çözümlerle ilgili brifingle ilgili kalkan sorunlarını ele almak için ortak bir mühürleme önerisi sunduğundan yeni bir gelişme ortaya çıktı.

Eski Federal Savcı James K. Filan, X’teki dosyanın ayrıntılarını paylaştı. Teklifin New York, ABD’nin Güney Bölgesi’nden Yargıç Analisa Torres’e sunulduğunu ortaya koydu.

Yargıç Torres tarafından onaylanırsa, mühürleme talebi, Ripple’ın mali tabloları ve şikayet sonrası XRP kurumsal satışları gibi XRP ve daha geniş kripto topluluğundan gizlenmiş çözümlerle ilgili brifinglerde önemli ayrıntıları tutacaktır. Bu sonuçların piyasa duyarlılığı üzerindeki kamu erişiminden uzaklaştırmanın sonuçları belirsizliğini koruyor. 

Ek olarak, uzun süreli 2020’de başlayan Ripple Labs davası, davaya çare müzakerelerine girmesine rağmen belirsizliğini koruyor. 

Ripple ve SEC 

Hukuk savaşında ufukta birkaç önemli tarih beliriyor. 22 Mart’ta, SEC’in açılış çözümleriyle ilgili özetini ve destekleyici beyanlarını ve sergilerini mühür altında sunması planlanıyor. Daha sonra, 25 Mart’ta taraflar redaksiyonları belirlemek için bir araya gelecek ve SEC’in 26 Mart’ta özetin halka açık, redaksiyonlu bir versiyonunu yayınlaması bekleniyor.

Diğer son tarihler arasında, Ripple’ın brifing’e muhalefetini sunması gereken tarih olan 22 Nisan ve ardından muhalefet brifingi ve belgelerinin redakte edilmiş bir versiyonunun dosyalanması yer alıyor.

6 Mayıs’ta SEC, daha sonra dosyalanacak olan redakte edilmiş versiyonlarla birlikte yanıt özetini mühür altında sunmaya hazırlanıyor. Zaman çizelgesi, taraflar ve üçüncü tarafların dosyalama dilekçeleri ve dosyalardaki mühürleme ayrıntılarıyla ilgili muhalefetle görevli olduğu 20 Mayıs’a kadar uzanıyor.

Dava ilerledikçe, Yargıç Torres’in nihai kararı muhtemelen bu yıl veya gelecek yıl gelmesiyle, birkaç ay daha devam edecek gibi görünüyor.

XRP Piyasa Performansı

Kripto topluluğunun üyelerinin ortak mühür teklifi haberini sindirmesine rağmen, Ripple (XRP), fiyatı 0,60 doların altında kaldığı için genel piyasa duyarlılığında yükselişe geçmedi.

XRP, daha önce sağlam destek olarak kabul edilen önemli fiyat eşiklerini ihlal ederek son zamanlarda önemli bir gerileme geçirdi. Fiyat grafiklerinin analizi, XRP’nin 0,65 dolar seviyesini aşmadaki kalıcı zorluğunu ortaya koyuyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.