a

Ripple (XRP) Kritik Destekte (XRP/USD Analizi)

Yatırımcılarını bir hayli hayal kırıklığına uğratan ve uzun süre bekleten Ripple(XRP) kendisinden beklenen performansı bir türlü gösteremedi.

 

Ripple’ın eski Ceo’su geçtiğimiz günlerde 60 milyon adet XRP satması yine yatırıcımlarının tepkisine yol açmıştı.

 

XRP/USD Teknik Analiz boyutunda incelediğimizde;

Haftalık grafikte kırmış olduğu direnç bandına geri dönmüş vaziyette.Her ne kadar hacimli bir kırılım sağlayıp retest yapmış olsada,kırmış olduğu yere tekrar geri dönmesi yön konusunda düşündürmekte.Ayrıca son haftalar da hacim’in azalması tekrar kırmış olduğu yerin altına mı düşüecek sorusunu gündeme getirmekte.

 

Belirttiğimiz bu destek 0.265$-0.28$ bandı.Eğer bu band altında haftalık kapanış yaparsa XRP’yi zor günler bekliyor demektir.Eğer bu band altında kapanış yapmaz ise Ripple (XRP) için karşılaşacağı direnç bandı 0.325$-0.34$ olacaktır.Ki daha önce test etmiş ancak kalıcı olamamış.

Günlük grafiği incelediğimiz de Bearish bir formasyon olan Çift Tepe Formasyonu gözümüze çarpmakta.Bu formasyon’un geçersiz olabilmesi için Ripple’ın 0.2785$ üstü günlük kapanış yapması gerek. Eğer Çift Tepe Formasyonu onaylanırsa XRP’nin hedefi 0.23$ olacaktır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.