a

Rusya Başbakanı ve Ekonomi Bakanlığı Kripto Paraların Yasallaştırılmasına Destek Verdi

Rusya başbakanı ve Ekonomi Bakanlığı kripto paraların yasallaştırılmasına destek verdi. Başbakan Mikhail Mishustin ve Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, kripto para birimlerini düzenleme ve ülke ekonomisine entegre etme çabalarını destekledi. Destek, Rusya’nın küresel finansmana erişimini kısıtlayan Ukrayna’daki savaşla ilgili artan yaptırımların ortasında geldi.

Maliye Bakanlığı’nın Rus Kripto Alanını Yasallaştırma Çabası İvme Kazandı
Rus makamları, merkez bankası’nın devam eden muhalefetine rağmen, kripto para birimleri için kapsamlı bir yasal çerçevenin benimsenmesine doğru ilerliyor. Maliye Bakanlığı’nın yasallaştırmayı destekleyen yaklaşımı, Rusya’nın mali kısıtlamalar da dahil olmak üzere benzeri görülmemiş yaptırımlarla karşı karşıya kalması nedeniyle diğer devlet kurumlarından ve yetkililerinden destek alıyor.

Şubat ayı başlarında, federal hükümet Minfin’in düzenleyici konseptini onayladığını açıkladı. Bakanlık daha sonra Ocak 2021’de “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” kanunun yürürlüğe girmesinden sonra kalan düzenleyici boşlukları doldurmayı amaçlayan “Dijital Para Birimi Hakkında” yeni bir yasa tasarısı sundu.

Rusya Başbakanı Mikhail Mishustin Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto para birimi operasyonları için özel bir rejim benimseme çabaları hakkında yaptığı açıklamada, hükümetin teklifi ayrıntılı bir şekilde gözden geçirdiğini belirtti. Devlet Duması’nda Rusya Liberal Demokrat Partisi’nden (LDPR) milletvekilleriyle yaptığı görüşmede şunları söyledi: “Tabii ki, dijital para birimlerinin dolaşım mekanizmasını ülkenin finansal sistemine entegre etmek gerekli olacaktır.”

Rusya Başbakanı Yaptığı Açıklamalarla Olumlu Bir Hava Verdi

Aynı zamanda Mishustin, ilgili konuların yalnızca Rusya Merkez Bankası’nın (CBR) katılımıyla çözülebileceğini vurguladı. Ona göre, merkez bankası kripto para birimlerinin yarattığı riskleri değerlendirmek zorunda. Ocak ayında, para otoritesi, ülkenin finansal istikrarı ve vatandaşları için riskleri gerekçe göstererek genel bir kripto yasağı önerdi.

CBR, dijital para birimlerinin ihracı, ticareti ve madenciliği de dahil olmak üzere çok çeşitli kripto ile ilgili faaliyetleri yasaklamak isterken, Rusya başbakanı kabinesinin kripto madenciliği gibi işlemleri düzenlemeye hazır olduğunu açıkladı. “Konseptte detaylandırıldı. Hükümet basın servisi tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, bizim tarafımızdan onaylandı, ”dedi Mikhail Mishustin.

Bu hafta başlarında, Minfin bill de yasal öneri sonuçlandırmak yardım etmek isteyen bir Ekonomik Kalkınma Rus Bakanlığı tarafından desteklendi. Bitcoin madenciliği, kripto para birimi ödemeleri ve Telegramdijital varlık borsalarının operatörleri için gereksinimlerin daha fazla açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirten departman, Maliye Bakanlığı’ndan hala geri bildirim beklediğini belirtti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.