a

Sapien Mainnet, Matic Network Layer 2’de Başlıyor

Matic Network ile bir ortaklığın ardından Sapien, gazsız işlemleri başlattı ve entegrasyonu da sağladı.

Ethereum tabanlı sosyal ağ Sapien, Web3 sosyal medyasının genel olarak benimsenmesini geliştirmek için Matic Network, Biconomy ve Torus Labs ile ortaklık kurdu. Projeler arasındaki işbirliği, gazsız işlemlere ve sosyal platformda gözetim dışı Ethereum cüzdanlarının otomatik olarak oluşturulmasına olanak tanıyacak.

Sapien Ağında Gazsız Ücretler

Blockchain tabanlı sosyal platform, kendisini kullanıcıların kişisel verilerini toplamayan veya tıklama alışkanlıklarını takip etmeyen insan odaklı bir proje olarak tanımlıyor.

Sapien’in platformu ve token ekonomisinin Ethereum için Matic Network’ün Layer 2 yan zinciri altyapısına geçişini tamamladı. Sonuç olarak Sapien, işlem ücretlerini “büyük ölçüde” azaltacak ve işlemleri “önemli ölçüde” hızlandıracak “neredeyse anında, ölçeklenebilir işlemlerden” yararlanabilecek.

Biconomy’nin aktarıcı altyapısı, Sapien’in sosyal platformu kullanan tüm üyeler için gazsız işlemleri kolaylaştırmak için meta işlemleri kullanmasını sağlayacak.

Sapien’in kurucu ortağı ve CEO’su Ankit Bhatia, projenin bu teknik ortaklıklarla sosyal medyayı “internet bağlantısı olan hemen hemen herkes için” erişilebilir hale getirmeyi hedeflediğini söyledi.

Artık herkes bağımsız topluluklar oluşturmaya başlamakta, içeriği iyileştirmek için tokenları kullanmakta ve bu dijital topluluklara sağladıkları değer için doğrudan ödüllendirilmekte özgürdür.

Ankit Bhatia

Gözetimsiz Ethereum Cüzdanı

Gazsız işlemlerin yanı sıra, duyuru Sapien’in Torus Labs tarafından desteklenen tamamen entegre ve gözetimsiz bir Ethereum cüzdanı çıkardığını bildirdi. Sapien Cüzdan olarak adlandırılan bu cüzdan, tüm platform üyelerinin otomatik olarak platform hesaplarına bağlı güvenli bir dijital cüzdan oluşturmasını sağlayacak. Böylece tarayıcı uzantılarını kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıracak.

Platform her iki yeni gelişmeyi de uygulayarak, “yeni üyelerin platforma katılması ve güçlü bir token ekonomisine girmesi için ilk katılım sürecini kolaylaştırmayı” hedefliyor. Dahası, platform bu entegrasyonları Web3 sosyal medya katılımını daha geniş bir kitleye getirmenin gerekli yolu olarak görüyor.

Matic Network’ün kurucu ortağı ve COO’su Sandeep Nailwal, blockchain teknolojisinin lansmanlarından bu yana geleneksel sosyal medya platformlarının getirdiği tuzakların çoğunu önleme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Blok zinciri teknolojisi her geçen gün farklı sektörlerde kullanım alanı bulabiliyor.

Kaynak: Crypto Potato

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.