a

SBI Crypto Madencilik Havuzlarını Halka Açıyor

SBI Holding’in yan kuruluşu SBI Crypto, bitcoin madencilik havuzlarını halka açık hale getiriyor.

Japon firması olan SBI ve Alman teknoloji firması Northern Data AG arasındaki işbirliği dünya çapında en büyük havuzlar arasında on birinci sırayı almakta.

Havuzlar Bitcoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV için mining yapmaktalar. Ücretler sırasıyla terahash başına günlük 0.3897 dolar(Bitcoin için), 0.3805 dolar, .3519 dolar olarak kazanç sağlamakta.

SBI Cyrpto, Ağustos 2017’den bu yana deniz aşırı mining hizmetleri vermekte.

Özellikle Asya ülkelerinin büyük yatırımlar yaptığı mining sektörü, havuza yeni katılan kullanıcılar ile beraber büyüklüklerini katlamakta.

Madencilik Havuzları Yıl Başında Sınırlı Süreme Açılmıştı

Northern Data AG ve Teksas merkezli operatör Whinstone US  ortaklıkları öncesi SBI:” SBI Cyrpto 2017 Ağustos aynda bu yana dijital varlıklar üzere denizaşırı madencilik yapmaktadır. Şirket, yaklaşık 1.1 EH/s kazım gücüne sahip havuza mining havuzlarına sahiptir”. şeklinde bir açıklamada bulundu.

Madencilik sektöründe hizmet veren Japon asıllı yan kuruluş, halka açılarak farklı havuzlar açmakta. Havuzların halka açılarak büyütülmesi, bazı kripto varlıklar için işlem hızını katlayabiliyor.

Fakat son zamanlarda mining için kullanılan elektrik tüketiminin fazlalaşması, durumu çevreye zarar verir bir hale getir.

mining

Havuzlar sınırlı sayıda kayıt ile başvurulara açıldı. 19 Mart itibari ile yeni kullanılar havuzlara girebilecek.

Havuzların Müşteriler İçin Tasarlandığı Belirtildi

Önümüzdeki aylarda SBI Crypto, İngilizce, Mandarin dilinde ve Japonca dillerinde işlemler hizmet vermeye başlayacak.

SBI Crypto, havuzların büyük bir çoğunluğunu kurumsal müşterilere göre şekillendiğini belirtirken, bireysel müşterilerde yeni ve özel havuzlardan faydalanabilecek.

Geçen yılın sonlarında, SBI, İsviçre Borsası SIX ile yapacağı ortak projeyi duyurmuştu, kısa süre içerisinde kripto varlıkları üzerine yapılan iş birlikleri, yeni girişim modellerine ve fırsatlarına da kapı açmakta.

Madencilik için şirketler ve ülkeler yeni kararlar almakta ve anlaşmalar yapmakta. Bitcoin tarafında yaşanan madencilik gelişmesi için tıklayarak okuyabilirsiniz.

Cocos-BCX NFT: Stake Etme ve Paylaşma için büyük ödül havuzu, sadece Five Fortunes NFT Koleksiyonunda

Yaşanan sıcak gelişmeler ve haberler için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.