CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

SEC Başkanı Görevinden Ayrılıyor

SEC, SEC Başkanı Görevinden Ayrılıyor

SEC Başkanı Jay Clayton, yıl sonunda başkanlık koltuğunu bırakacağını açıkladı.

Jay Clayton, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı olarak görevinden istifa kararını açıkladı. Yıl sonuna kadar ofisi terk edeceğini duyurdu.

Görev süresinin sona ermesine 5 aydan fazla süre kalmış olan Clayton, SEC ekibiyle gerçekleştirebildiği işlerden son derece gurur duyduğunu açıkladı.

SEC başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca Clayton ve ekibi, kanun ihlali yapan kurumlardan tam olarak 14 milyar para cezası tahsil etti. Yalnızca 2020 yılında, Komisyon yaklaşık 5 milyar doları güvence altına almayı başardı. Bu, düzenleyici kurumun mali yılında bir rekor.

Başkan Trump, Clayton’ı Mayıs 2017’de SEC Başkanı olarak atadı. Başkan, daha sonra Clayton’ı Manhattan’daki ABD avukatının ofisine aday gösterme niyetinde olduğunu belirtti. Ancak bu gerçekleşmedi.

Clayton, Wall Street ve geleneksel finans sistemi genelinde farklı politika ve gelişme düzeylerini devam ettirdi.

SEC Başkanının Kripto Endüstrisindeki Etkisi

Jay Clayton, İcra Dairesi’nde bir Siber Birim kurarak SEC’in Başkanı olarak ofisi aracılığıyla kripto endüstrisini etkiledi. Bu birim, dijital varlıkları sıkıntıya sokan ihlalleri, finans piyasasında karşılaşılan güvenlik zorluklarını ve sektörü etkileyebilecek bir dizi başka sorunu ortadan kaldırmakla görevlendirildi.

Olay sadece bunlarla da sınırlı kalmadı. Komisyon, Telegram’ın Blockchain projesine devam etmesini durdururken, aynı zamanda Kik’e 5 milyon dolara kadar para cezası kesti.

Komisyon ayrıca 2017’den beri 18 şüpheli blockchain dolandırıcılık projesini başarıyla durdurdu.

Yeni İsim Merakla Bekleniyor

Yeni SEC başkanının kim olacağı henüz belli değil. Trump’ın seçimi kaybetmesinin ardından görevi bırakan Clayton, kripto para endüstrisi için çok da olumlu bir görüşe sahip değildi.

Biden ve yönetiminin ise kripto para sektöründe daha ılımlı yaklaşacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Crypto Politan

Benzer Yazılar

Cardano (ADA) İkinci Yükseliş Dalgası Gelir Mi?

Sezer

Analist Tuur Demeester: “Bitcoin Bir Daha 6 Bin Doların Altına Gerilemeyecek”

Doğan Şahin

Binance CEO’su: “ DeFi yenilikçi bir alan ve iyi birşey”

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku