a
coinnet

SHIB Burn İşlemleri Devam Ediyor: İşte Son Yakılan Miktar

coinnet
coinnet

En ünlü meme coinlerinden biri olan Shiba Inu, değeri düne göre %20 arttığı için bir günde önemli bir çıkış gördü. Token, %19’luk bir artışın ardından 16.29 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0.00002767 dolardan işlem görüyor. Bu artış için kredi, toplam arzı büyük bir yüzde aşağı iten son SHIB Burn öne çıkıyor.

Shiba Inu yakması sonunda token için artan talebe yol açacaktır. Çünkü 24 saat içinde işlem hacmi %116’dan fazla arttı ve değeri 1,18 milyar dolara itti.

SHIB Burn ile Kastedilen Nedir?

SHIB Burn, arzı sınırlayarak token talebini artırmak amacıyla arzının bir kısmını yakmakla bahsediyor. Ancak, Shiba Inu o kadar büyük bir arza sahip ki, SHIB geliştiricileri token yakma sürecini düzenli olarak başlatmalıdır.

Shiba Inu veya başka bir kripto para birimi fiziksel bir para birimi değildir. Bu nedenle yanma gerçek yanmadan bahsetmez. Bunun yerine, SHIB tokenin bir brülör adresine veya özel anahtarı kaybolan ölü cüzdana gönderme anlamına gelir. Sonuç olarak, tokenler sonsuza dek kaybolur ve onları geri çekmenin bir yolu yoktur.

İlginç bir şekilde, Shiba Inu teknik incelemesi SHIB burn hiç bahsetmedi ve daha sonra tanıtıldı. Shiba Inu yanması, ağın büyümesine yardımcı olmak için token topluluğunun ve geliştiricilerin ortak bir kararıydı.

Nisan Shiba Inu Burn’un Öne Çıkanları

SHIB yanma oranı %172 arttı ve SHIB tokenlerinde fiyat artışına neden oldu. Burada, Shiba Inu yakması sadece son 24 saat içinde 18 işlemde 392.376.654 SHIB tokenini kaldırdı. Toplamda, yedi gün içinde 449,360,571 SHIB token yakma gerçekleşti.

Shiba Inu’nun yeni toplam arzı, bu memecoin için kıtlık yaratma girişiminden ve artan talepten sonra 589.273.998.518.000 SHIB’ye çıktı. Bu SHIB Yanma baharı günlerdir devam ediyor, burada maksimum jeton sayısı 14 Nisan’da 650 milyon SHIB jetonunun ortadan kaldırılmasıyla yakıldı.

SHIB burn, bu kripto para birimi için önemli bir olay haline geldi. Bunun nedeni, diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, SHIB arzı madencilik veya stake süreciyle azalmaz. Şubat 2024’e kadar, Shiba Inu zaten toplam arzın %41’inden fazlasını yakmıştı. Mevcut Shiba Inu yanığı zaten daha yüksek yüzdeyi hafifletti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.