a

Solana’ya Başlarken : Mercurial X Phantom İçin Kullanım Kılavuzu

Solana’yı merak ediyorsanız ve henüz denemediyseniz bu rehber tam size göre! Solana’daki en iyi cüzdanlardan biri olan Phantom ile ortaklık kuran Mercurial, kolay ve kazançlı deneyimi kılavuz haline getirdi.

Phantom Nedir?

Phantom, dijital varlıkları yönetebilen ve Solana blok zincirindeki merkezi olmayan uygulamalara erişebilen bir cüzdan ve tarayıcı uzantısıdır. Kullanıcıları adına özel anahtarlar yaratarak ve yöneterek çalışan Phantom, para depolamasına ve işlemleri imzalamasına izin veriyor.

Mercurial Nedir?

Mercurial, Solana’da istikrarlı varlıklar için likidite platformu oluşturuyor. Yüksek verimli takasların yanı sıra Mercurial, likidite sağlayıcılar için kâr potansiyeli ve kullanıcılar için likidite derinliğini büyük ölçüde artırmak için dinamik ücretler ve sermaye tahsisleri sunuyor.

1. İlk Adım: Mercurial Devnet’e Erişin

İlk adım olarak likidite platformuna erişim sağlayarak Phantom cüzdanına bağlantı gerçekleştirmek için URL’ye gidin: https://playground.mercurial.finance/.  Phantom Wallet ile kurulum sürecini başlatmak için “Connect Wallet” a tıklayın.

Phantom için “Bağlan”a tıklayın ve bağlantıyı tamamlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Henüz kurulu bir Phantom cüzdanınız yoksa, aşağıda gösterildiği gibi açılır bir pencere göreceksiniz.

Phantom cüzdanını Chrome eklentisi olarak eklemek için “Uzantı” bağlantısına tıklatın ya da URL’ye gidin. https://phantom.app/download.

2. Phantom Cüzdanı Kurun

Phantom cüzdanını Chrome’unuza ekleme işlemini başlatmak için “Chrome’a ​​Ekle”ye tıklayın.

Phantom’u bir uzantı olarak ekledikten sonra, davet kodu isteyen bir açılır pencere görünecektir. “Davet kodu” alanına “MERCURIAL” yazın ve “Devam”a tıklayın.

Cüzdan oluşturma sürecini başlatmak için “Yeni Cüzdan Oluştur”a tıklayın.

Phantom kurulumunuzu tamamlamak için cüzdan oluşturma sürecindeki adımları izleyin. Phantom Wallet’a bağlanmak için bu adımlarını tekrarlayın .

3. Cüzdana Devnet Tokenları Ekleme

Phantom cüzdanına eklediğiniz tokenlar ile takas, para yatırma ve çekme gibi işlemler yapabilirsiniz. Ekranın üst kısmında bulunan “Musluklar” seçeneğine tıklayın. Musluk ekranı görüntülenecektir.

DevNet tokenlarını almak için “XXX Talep Et”e tıklayın.

Not: USDC, USDT veya pUSD talebinde bulunduktan sonra Devnet’i mobil cihazınızda kullanıyorsanız, talebin tamamlanabilmesi için “Onayla”ya dokunmak için cüzdan tarayıcı sekmesine geçmeniz gerekir. Kurulum sırasında işlemleri “Otomatik onaylandı” olarak ayarlarsanız bu gerekli değildir.

4. Tokenları Değiştirme

Bu işlev, nVault tarafından desteklenen sabit paralar, yani USDC, USDT ve pUSD arasında geçiş yapmanızı sağlar. Takas için mevcut tokenların listesini görüntülemek için ‘aşağı ok’ simgesine tıklayın ve takas etmek istediğinizi seçin. “Aldıklarınız” bölümü için bu adımı tekrarlayın.

Değiştirmek istediğiniz token sayısını girin (kaydırıcıyı da kullanabilirsiniz). Cüzdanınızdaki tokenın MAX bakiyesini girmek için “MAX” seçeneğine de tıklayabilirsiniz.

Takas işlemini gerçekleştirmek için “SWAP” düğmesine tıklayın. Takas başarılı olursa, “takas gerçekleştirildi” penceresini göreceksiniz.

5.Kasaya Para Yatırma

Şimdi cüzdanınızdaki tüm tokenlarla donanmış olarak, havuza nasıl likidite ekleyebileceğinizi öğrenmenin zamanı geldi. Canlı sistemde kasaya likidite sağlayarak likidite sağlayıcısı ücreti kazanabileceksiniz.

Para Yatırma/Çekme sayfasını görüntülemek için “Aldıklarınız” üzerine tıklayın.

Her varlık satırı için giriş alanına değeri yazarak yatırmak istediğiniz token sayısını girin. Hazır olduğunuzda “Para Yatır”a tıklayın.

Başarılı para yatırmanın ardından, kasaya yatırılan tokenların sayısı yeşil bir açılır pencerede görüntülenecektir.

Tebrikler! Artık resmen bir likidite sağlayıcısınız! DevNet’te ücret yok, ancak MainNet’e dağıttığımızda kazanmaya başlayabilirsiniz.

6.Kasadan Çekilme

Para çek komutuna geçmek için “Çek”e tıklayın.

Çekmek istediğiniz tokenların yüzdesini belirtmek için kaydırıcıyı kaydırın, ardından “Çek”e tıklayın. “Çekme Talebi İnceleniyor” yazısı görüntülenecektir.

“Para Çekmeyi Gözden Geçir” ekranından “Para Çekmeyi Onayla” seçeneğine tıklayınız.

Başarılı para çekme işleminin ardından, “Para Çekme Başarılı” penceresi görünecektir.

Yalnızca bir token çekmek istiyorsanız, aşağıda gösterildiği gibi “Single Token” seçeneğine tıklayın.

Tek token için istediğiniz tutarı çekmek amacıyla aynı adımları tekrarlayabilirsiniz.

Tebrikler! Bu kılavuzu faydalı bulacağınızı ve Solana’yı denerken harika bir deneyim yaşadığınızı umuyoruz. 

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.