a

Solar’ın Deflasyon ve Enflasyon Dengesini Delege BFX’ten Dinleyin

Solar’ın Deflasyon ve Enflasyon dengesini delege BFX’ten dinleyin. Solar delegelerinden BFX, Solar’ın deflasyon ve enflasyon dengesini nasıl kurduğunu bir makalesinde anlattı. Makaleye göre durum şu şekilde:

Solar’ın Deflasyonu

Delege BFX‘in makalesine göre deflasyon, Solar blok zincirinde nasıl uygulanır? Solar enerjisi, SXP’nizi yerleştirme hakkındaki makalesinde okuyabileceğiniz blok ödülleri yoluyla enflasyona sahiptir. Bu enflasyonu azaltmak veya olumsuzlamak için bir özellik uygulanmıştır: Tüm işlem ücretlerinin% 90’ı yanacaktır. En son güncellemeden önce, Solar Side Ledger Protocol (SLP) işlem ücretlerinin aylık olarak yakılması planlandı. Bu yazıda Solar blockchain işlem türlerini ve ücretlerin nasıl dağıtıldığını veya yakıldığı ele alındı.

Önemli güncelleme

Yakın tarihli bir Twitter anketinden sonra yakmak için yalnızca bir tür işlem ücreti seçmek yerine, Solar ekibi ağda ödenen tüm işlem ücretlerinin% 90’ını yakmaya karar verdi (çünkü bu, anket sonuçlarının ağırlıklı ortalamasıydı. sadece çoğunluk yerine her oyu dikkate alarak). Bu, orijinal teklif üzerinde çeşitli iyileştirmelere izin verecektir:

Her işlem türü artık ücretlerinin% 90’ını otomatik olarak yakacağından çok daha büyük miktarda ücret yakılacaktır;
Sözleşme oluşturma işlemlerinin ücretlerini toplamak ve bunları ayda bir kez yakmak yerine, her işlem artık otomatik olarak ücret yakmaya hak kazanacağından, artık aylık yanıklara gerek yoktur;
Konsensüs mekanizmasına asgari tutardan daha düşük ücretleri önleyen, kötü niyetli aktörlerin son derece düşük ücretlerle işlem göndermelerini önleyen ve her işlemin makul miktarda yanmasını sağlayan kontroller eklenmiştir.

Özet

Kısacası, ağda otomatik olarak ve aylık yanıklara gerek kalmadan çok daha büyük miktarda ücretin (her işlem ücretinin% 90’ı) yakıldığını göreceksiniz.

Şeffaflık göz önünde bulundurulduğunda, orijinal makale bir süre için aşağıda mevcut olmaya devam edecektir.

Orijinal makale (eski)

Bu yazıda deflasyonu ve bunun Solar blok zincirinde nasıl uygulandığını tartışacağız. Solar, sxp’nizi yerleştirme hakkındaki makalemde okuyabileceğiniz blok ödülleri yoluyla enflasyona sahiptir. Bu enflasyonu azaltmak veya olumsuzlamak için bir özellik uygulanmıştır: Solar Side Ledger Protocol (SLP) işlem ücretlerinin aylık yanması. Bu yazıda, Güneş blok zinciri işlem türlerini ve ücretlerin nasıl dağıtıldığını veya yakıldığını tartışacağız.

(SLP) işlemleri mi?

Solar’ın “düzenli” işlemleri ele alacağımız çeşitli işlem türleri vardır:

SXP aktarımı;

Çoklu ödemeler (birden çok adrese aktarma);
(Bm) delegeye oy verme;
İkinci bir parola kaydetme;
Bir delegeyi kaydetme veya istifa etme;
Multisignature bir adres oluşturma.
Ek olarak Solar, hem fungible token (SLP-1) sözleşmeleri hem de fungible olmayan token (SLP-2) sözleşmeleri oluşturmak ve bunlarla etkileşimde bulunmak için kullanılan SLP işlemleri sağlar. SLP-1, ERC20 belirteçleri ile karşılaştırılabilir (USDT, wETH,..) ve SLP-2, ERC721 Nft’lerle karşılaştırılabilir (BAYC, ENS, ..) ethereum blok zincirinde. Bu işlemler şunları içerir:

Sözleşme dağıtımı (SLP-1 + SLP-2): belirteç oluşturma;

1 (SLP) etkileşim sözleşme: yanık, transfer, nane, duraklatma, (BM)yeni bir sahibi bir simge ya da ayar dondurma ;
Sözleşme etkileşimi (SLP-2): meta imzala / iptal et / ekle / geçersiz kıl, bir belirteci duraklat, devam ettir veya klonla veya yeni bir sahip belirle.
İşlem ücretleri: dağıtılmış mı, yanmış mı?
Normal işlemlerin işlem türüne bağlı olarak statik veya dinamik ücretleri vardır. Ücretler işlemin yaratıcısı tarafından ödenir ve delegeler tarafından bloklarında sahtecilik yapılır. Bu düzenli işlemlerin ücretleri blok ödülüne eklenir ve söz konusu bloğu taklit eden delegeye ödenir ve ödül paylaşımı yoluyla seçmenlere yeniden dağıtılabilir. Bu aynı zamanda sözleşme etkileşimi işlemleri için de geçerlidir.

Bununla birlikte, sözleşme dağıtımı için kullanılan tüm işlem ücretleri, yani belirteç sözleşmeleri oluşturmak, blok ödülüne eklenmek yerine ayrı bir adrese gönderilir. Bu nedenle, bu ücretler dolaşımdaki arzı tekrar girmiyor. Solar blockchain üzerinde token oluşturma işlem ücreti 5 SXP olarak belirlenir ve her token sözleşmesi oluşturulduğunda bu ücret ayrı adrese gönderilir ve dolaşımdaki arzdan çıkarılır.

Solar’ın Deflasyon oluşturması için aylık yanma

Her ay, oluşturulan belirteç sözleşmelerinden toplanan tüm ücretler bir yazma adresine gönderilecektir. Bu nedenle, aylık olarak yakılacak olan SXP miktarı, Güneş blok zincirinde oluşturulan jeton sözleşmelerinin miktarı ile belirlenir.

Ethereum aktivitesini kullanma örneği

Aşağıdaki resimde, geçen yıl Ethereum blockchain’de sözleşme dağıtımını görebilirsiniz.

Solar'ın Deflasyon ve Enflasyon

Ethereum blok zincirinde konuşlandırılan tahmini 10 milyon sözleşme var. Güneş blok zincirinin belirli bir faaliyet seviyesine ulaştığını varsayarsak, yakılan SXP miktarını tahmin edebiliriz:

Ethereum’un faaliyetinin% 10’u bir yılda toplam 5 milyon SXP (1 milyon sözleşme x 5 SXP ücreti) yakılmasına neden olacaktır;
Ethereum’un faaliyetinin% 25’i bir yılda toplam 12,5 milyon SXP (2,5 milyon sözleşme x 5 SXP ücreti) yakılmasına neden olacaktır;
Ethereum’un faaliyetinin% 50’si bir yılda toplam 25 milyon SXP (5 milyon sözleşme x 5 SXP ücreti) yakılmasına neden olacaktır;
Dağıtılan aynı miktarda sözleşme, bir yılda toplam 50 milyon SXP (10 milyon sözleşme x 5 SXP ücreti) yakılmasına neden olacaktır.
Gördüğünüz gibi, her ay yakılan SXP miktarı, kaç jeton sözleşmesinin dağıtıldığına bağlıdır. Yukarıdakiler sadece bir tahmindir, ancak yanma sürecini görselleştirmeye yardımcı olur.

Özet

Solar’ın deflasyon için ücretlerin dağıtılma veya yakılma şekli aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

Tüm sözleşme dağıtım / belirteç oluşturma ücretleri ayrı bir adreste toplanır ve hem SLP-1 hem de SLP-2 sözleşmeleri için aylık olarak yakılır;
Diğer tüm işlemler (yukarıda açıklandığı gibi düzenli işlemler ve sözleşme etkileşimleri), delegelerin sahteciliğine yönelik ödülleri engellemek için eklenir ve büyük ölçüde ödül paylaşımı yoluyla seçmenlere yeniden dağıtılır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.