a

Square, Merkezi Olmayan Bitcoin Borsası için White Paper Yayınladı

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan Square’e bağlı Cash App, merkezi olmayan BTC borsası için white paper yayınladı.

Square tarafından yönetilen Cash App, geçtiğimiz günlerde kendi sistemi üzerinden Bitcoin satın almaya izin vermişti. Şimdi yeni bir hamle yapan şirket, merkez olmayan borsa için White paper yayınladı. Cash App, insanların, Ethereum’da yaygın olan merkezi olmayan değişim (DEX) türünde BTC ve fiat ticaretine izin vermenin bir yolu üzerinde çalışıyor.

Cash App, White Paper’ı Hakkında Çeşitli İddialar Ortaya Atıldı

Likiditelerin güvenli bir şekilde keşfedilmesine olanak tanıyacak altyapıya sahip olacağı iddia edilen White paper, tbDEX’in tarafların kimliğini bilmeden ticaret yapmasına olanak tanıyacağı iddiası piyasalarda konuşulmaya başlandı. “Likidite keşfetme ve varlıkları (bitcoin, fiat para veya gerçek dünya malları gibi) takas etme protokolü” olacağı yönünde izlenim uyandıran White paper, protokolün fiat ve dijital para birimleri arasındaki sınırları koruyan finansal aracılar ve diğer kapı bekçileri (merkezi borsalar gibi) etrafında döndüğü ifadeleri yer alıyor.

Her ne kadar Bitcoin üzerine inşa edilen bir yapı olsa da tbDEX, BTC blockchain tarafında yer almaması ve inşasının burada olmaması nedeniyle dikkat çekiyor. Protokolün tam olarak nerede yaşadığı, son derece teknik ancak üst düzey teknik incelemede (White paper) açıkça belirtilmediği görülüyor.

Neden Ethereum Üzerine İnşa Edilen Yapı Kullanılmıyor?

Kripto piyasaları tarafından sorulan sorulardan en önemlisi, Cash App’in merkeziyetsiz BTC borsasında neden hazır bulunan ethereum altyapılı bir seçeneği değerlendirmediği oldu. Bu sorunun cevabı Jack Dorsey’de gizli. Dorsey, tamamen Bitcoin hayranı olduğu için Bitcoin üzerine kurulu tbDEX altyapısını tercih ediyor. Dorsey, bu Haziran ayında Bitcoin hakkında “Şirketlerimin herkesin erişimine açık hale getirmek için yapabileceği her şey, hayatımın geri kalanını nasıl geçireceğim. Square veya Twitter’da olmasaydım Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. Square veya Twitter’dan daha fazla yardıma ihtiyacı olsaydı, onları Bitcoin için bırakırdım” dedi.

Square, eşler arası ödeme devriminin bir parçası oldu ve arkadaşlarının banka hesaplarından veya küçük satıcılardan kredi kartı ödemeleri almaları için nakit göndermelerini kolaylaştırdı. tbDEX bu görevi kripto alanına genişletecekti – birdenbire insanlar banka hesaplarında tutulan parayı değil, kendilerine ait kripto cüzdanlarından göndereceklerdi. .

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.