a

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, UST sabit para birimini kurtarma planını paylaşıyor

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, UST sabit para birimini kurtarma planını paylaşıyor. Terraform Labs’ın alçakgönüllü kurucu ortağı Do Kwon, sabitlenmiş stablecoin UST için bir kurtarma planı paylaştı.

Terraform Labs’ın CEO’su Do Kwon yenilgiyi kabul etmeyecek. Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) paralarının yüzüstü bir serbest düşüşe maruz kaldığı 18 saatlik bir bekleyişin ardından Do Kwon, Terra topluluğu için “kurtarma planını” açıkladı.

Terra, tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 90 düşerken, ”stablecoin” UST dolar paritesinin% 75 altında. Ancak korkmayın, ukala Kwon, Terraform Labs’ın toplam piyasa değerinden silinen milyarları kurtarmak için “birkaç iyileştirici önlem” planladı. Özetle, ”merkezi olmayan” stablecoin protokolü UST, ABD dolarına olan bağlılığının bozulduğu felaket durumuna bir ön çözüm buldu. Bu süreç, şu ana kadar stablecoin için dolar paritesine ulaşmada etkisiz olan Just’in yanmasını güçlendirmelidir.

Yukarıdaki Tweet dizisinde Terra’nın kurucu ortağı Kwon, ekibinin basepool’u 50m’den 100M sdr’ye çıkaracağını ve poolrecoveryblock’u 36’dan 18’e düşüreceğini öne sürdü. Bu, baskı kapasitesini 293 milyon dolardan 1200 milyon dolara çıkaracak.

Özünde, ekip normalden dört kat daha fazla UST basacak. Havadan değer yaratma süreci zaten yeni bir kripto terimi – “Kwontatif gevşeme” – veya para basımı icat etti.

Kwon’un neden 1.2 milyar dolar yerine “1200 Milyon dolar” yazdığı belli değil; Bazı Twitter yorumcuları, darbeyi azaltmak ve sorunun ölçeğini azaltmak olduğunu düşünüyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.