a

Tether’de 1 Milyar Dolar daha Ethereum için Tron’dan Ayrılmaya Ayarlandı..

Tether, isimsiz bir müşteri adına Tron blok zincirinden Ethereum ağına bir aydan kısa bir süre içinde ikinci kez 1 milyar ABD Doları tutarında Stablecoin takas edecek.

Kısaca;

  • İkinci 1 milyar dolarlık Tether Stablecoin, isimsiz bir müşteri adına Tron’dan Ethereum blok zincirine taşınacak.
  • Hareket, Tron blok zincirindeki Tether arzını 4 milyar doların altına düşürecek.
  • Tron, Ethereum ile rekabet etmek için kendi başına bazı DeFi uygulamalarını başlattı, ancak bu Tether’in zincir değişimini durdurmak için yeterli değil.

Stablecoin ihraççısı Tether, dolara sabitlenmiş USDT tokenlerinin bir başka büyük transferine hazırlanıyor.

Kripto ekosistemindeki en büyük Stablecoin sağlayıcısı olan Tether, bugün, 1 milyar dolarlık Tethers’i (USDT) Tron blok zincirinden Ethereum blok zincirine taşımak için muhtemelen henüz açıklanmayan bir kripto para borsası olan üçüncü taraf bir müşteri ile çalışacağını duyurdu. Tether, son 30 gün içinde ikinci kez böyle bir eylem gerçekleştiriyor.

Tron için Tether Stablecoins’de ikinci bir milyarlık kayıp, Ethereum’daki merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerinin kilitli değerdeki son düşüşten kurtulması ve 13 Eylül ile 14 Eylül arasında bir günden daha kısa bir süre içinde bir milyar dolardan fazla geri kazanmasıyla geliyor. DeFi Pulse’tan alınan verilere göre.

DeFi protokolleri, Tether ve Coinbase’in USDC’si gibi Stablecoin’lerini yoğun bir şekilde kullanır. ABD dolarına sabitlendikleri için, Bitcoin ve Ethereum dahil diğer dijital varlıklarda bulunan dalgalanmalara karşı güvenli bir liman sağlarlar. Ve aynı şekilde dolara sabitlenmiş olmak, Stablecoin cinsinden kredilerin ve diğer finansal araçların, geleneksel banka tabanlı finanstaki gibi işlemesine ve ödenmesine izin vererek, yeni kullanıcıların katılımını ve geleneksel ölçümleri kullanarak yatırımları takip etmeyi kolaylaştırır.

Tron, kendi başına bir DeFi ekosistemine ilk girişlerle dalgalar yaratıyor olabilir, ancak bu durum şu ana kadar borsaları pek çok Tron tabanlı Tether’i el altında tutmaya ikna etmek için yeterli olmadı.

Bir zincir takası, genel olarak var olan Tether miktarını reel’de değiştirmeden, dolara sabitlenmiş Tether tokenlerini bir blok zincirinden diğerine taşır. Bu tür takaslar, muhtemelen müşterilerin bir blok zincirinde Stablecoin likiditesi ihtiyacını tahmin etmelerinin ve önceden token almalarının ve ardından talebin gerektirdiği şekilde arzın ayarlanmasının bir sonucudur.

Tronscan’a göre, şu anda Tron blok zincirinde 4,7 milyar dolardan fazla Tether var. Özellikle, bu Ağustos ayındaki benzer zincir takas işleminden önce kaydedilen 4,3 milyar dolardan fazla, bu da Tron blok zincirinde yayınlanan Tether sayısının geçen ayki 1 milyar dolarlık Tron-Ethereum transferinden sonra bile arttığını gösteriyor.

Bu takasın toplamı 3,7 milyar dolara düşürmesi ve Ethereum tabanlı Tether arzını 9,8 milyar doların üzerine çıkarması bekleniyor.

Geçen ayın milyar dolarlık zincir takasında olduğu gibi, Tether, hangi müşterinin Tron’dan büyük miktarda transfer talebinde bulunduğunu açıklamayı reddetti, ancak o sırada blok zincirindeki ipuçları bu müşteri olarak Binance’i gösterdi. Bu sefer daha az zamanda (son 24 saat içinde) Tether Hazinesinden Binance’ye 40 milyon dolardan fazla bir rakam transfer oldu, ancak takasın tamamlanması için şu ana kadar Tether tokenlerinin Hazine’ye iade edildiğine dair her hangi bir gösterge görülmedi..

Tron’un kurucusu Justin Sun, yakın zamanda Çin pazarını yeni DeFi yatırımcılarını ortaya çıkarmak için hedefledi ve Ethereum rakibinde DeFi faaliyetini başlatmak için JustSwap ve SalmonSwap gibi protokoller başlattı.

DeFi’nin en sonunda anlamlı bir şekilde Ethereum blok zincirinin ötesine geçmesi mümkündür. Ancak yarınki Tether zincir değişimi bunun kanıtıdır, ve şimdilik Ethereum’daki DeFi hâlâ üstün durumda gözüküyor…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.