a

Tron CEO’su Justin Sun, Elon Musk’ı Bitcoin Konusunda Haklı Bulduğunu Söyledi

Tron CEO’su Justin Sun, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin madenciliği konusunda yaptığı eleştirilerde haklılık payının olduğunu söyledi. Çevresel etkiler ve enerji tüketimi bakımından Bitcoin’in aynen Elon Musk’ın söylediği gibi fazla tükettiğini de belirtti.

CNBC Squawk on the Street programına konuk olan Justin Sun, kripto para birimlerinin volatilitesi ve genel bir bakış hakkında bazı yorumlarda bulundu. Bu konuşmalar esnasında Musk’ın Bitcoin madenciliği konusunda söylediği endişelerin de hepsini kabul etti. Bunun yanında Musk’ın tweetlerinin ve tavırlarının kripto para birimleri üzerine büyük etki yarattığını da söylemeyi ihmal etmedi. Justin Sun’a yönetilen soru üzerine Elon Musk’ın kripto para birimlerini çevreleyen son sorunların tetikleyicisi olduğunu söyledi. Tesla tarafından Bitcoin kabulünü durdurma kararının hepsinin son zamanlarda Bitcoin ve kripto para birimlerinin aldığı tepkiye katkıda bulunduğunu itiraf etti.

“Bitcoin ‘i Enerji Dostu Yapmanın Yollarını Bulmamız Gerek!”

Justin Sun, kripto sektöründe hizmet veren herkesin Bitcoin’i enerji dostu yapmak için çalışmalar yürütmesi gerektiğini söyledi. Proof-of-stake (POS) teknolojisini özellikle öne sürdü. Çünkü bu teknoloji kullanıldığında Bitcoin madenciliği için fosil yakıt ve madencilik ekipmanlarının kullanılmasına gerek olmadığını belirtti.

Bu alternatif yöntem sayesinde Tron’un %99,9 oranında enerji tüketimini azalttığını söyledi. Ardından da “Proof-of-stake ile blok üretmek için madencilik makinelerine ihtiyacınız yok.” diye ekledi.

Justin Sun, son olarak da kripto sektörünün geleceği hakkındaki görüşlerini belirtti. Önünde fazlaca zorlukların olduğunu fakat artan kullanıcı sayısı ve kurumsal ilgi ile tüm zorlukların aşılacağını söyledi. Gelişen ve büyümeye devam eden bir sektör olacağının da altını çizdi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.