CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Tüm Kriptolar Çöküş Yaşarken Stablecoin’ler Rekor Kırdı

, Tüm Kriptolar Çöküş Yaşarken Stablecoin’ler Rekor Kırdı

Blockchain analiz şirketi Coin Metrics, Bitcoin’in (BTC) son yedi yıldaki en büyük günlük düşüşünü yaşadığı sırada stablecoin’lerin kazanç sağladıklarını ortaya koydu.

State of the Network Kripto para token’larının çeşitli yönlerinin analizini yapan Coin Metrics 23 Mart’ta, “State of the Network” adlı bir rapor yayınladı. Bu raporda 13 Mart’ta yaşanan çöküş sırasında genel kripto para piyasasının nasıl bir yol izlediğine odaklanıldı.

Coin Metrics verilerine göre, stablecoin‘ler bu düşüş sırasında piyasa değerlerini arttırdı. Bunun yanında spot ve vadeli işlem piyasaları genişledi ve insanlar para yatırmak için acele ettikçe işlem ücretleri yükseldi. Coin Metrics yaptığı açıklamalarda kripto pasa sahiplerinin düşüşten daha az etkilenmek için bu sırada stablecoin’lere yönelmiş olabileceklerini ifade ediyor.

Cointelegraph’ın haberine göre, Circle’ın USD Coin’i (USDC) gibi stablecoin’ler piyasadaki düşüşten birkaç gün sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Stablecoin piyasalarının genel olarak büyük bir kripto piyasasının gerilemesinden sonra artması beklenir. Ancak bu durumda bir artıştan ziyade adeta patlama yaşandı. Raporda ise bu konuyla ilgili şu ifadeler kullanıldı:

Bununla beraber rapora göre neredeyse tüm stablecoin’lerde zirveler görüldü. Örneğin Ethereum ağında piyasaya sürülen Tether’in piyasa değeri 22 Mart itibarıyla 3.7 milyar dolara ulaştı.

Volatil Piyasada Stablecoin’ler USDC, son otuz gün içinde %57 artışla piyasa değeri açısından en büyük kazanan oldu. Kendisini merkezsiz stablecoin olarak tanımlayan Dai (DAI) fiyatı 1.06 dolara yükseldi.

Bununla beraber salgın tüm dünyayı ve piyasaları etkiledikten sonra stablecoin arzı artmaya başladı. Dolayısıyla stablecoin’lerin piyasa değerlerindeki artışa da bakıldığı zaman insanların fonlarını korumak için stablecoin’lere yöneldiği ifade edilebilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

Ripple Doğru Hamleler ile XRP Fiyatını Harekete Geçirdi

Hilal DERİN

Kripto Dolandırıcıları Polis Tarafından Yakalandı

Yavuz Cem AKYOL

Esbc    Merebel

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku