CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Venezuela’da Karantinanın Başlaması, Bitcoin’e Olan İlgiyi Arttırdı!

, Venezuela’da Karantinanın Başlaması, Bitcoin’e Olan İlgiyi Arttırdı!

Venezuela’daki eşler arası Bitcoin (BTC) alım satım hacmi, bankaların Coronavirüs ile ülke çapında savaşılması önlemleri dahilinde kapatılmasından sonra inanılmaz bir artış yaşadı.

Karantina, Bitcoin Hacmini Tetikledi Venezuela Başkanı Nicolas Maduro 17 Mart tarihinde yaptığı açıklamada ülke çapında karantinanın başladığını duyurdu. Ülkede şimdiye kadar 33 tespit edilen Coronavirüs vakası var ve Maduro yönetimi acil durum önlemlerinin sağlık sistemine aşırı yüklenmenin önüne geçeceğini umuyor. Ülkede zaten yeterli olmayan sağlık hizmetleri Coronavirüs’ün yayılmasından sonra iyiden iyiye yetersiz kalabilir.

Venezuela’nın ulusal bankacılık sistemi ise karantina süreci boyunca “belirsiz” bir süre boyunca kapatıldı. Bu da eşler arası kripto para alım satım hacmini ciddi anlamda arttırdı. LocalBitcoins platformunun haftalık ticari hacmi üç haftadır yatay bir görüntü sergilese de özellikle son iki haftada ciddi bir artış yakaladı. BTC ve Bolivar hacmi geçtiğimiz iki haftada çok hızlı bir şekilde 3,4 milyon doların üzerine çıktı.

Bunun yanı sıra COVID-19 kapsamında alınan önlemler Venezuela yönetiminin Petro isimli devlet destekli kripto para birimini teşvik etmek için sergilediği çabaların da bittiğini gösteriyor. Maduro bundan kısa süre önce Petro destekli bir kumarhane açılacağını duyurmuş ve buradan elde edilen gelirin sağlık ile eğitim programlarına aktarılacağını belirtmişti. Buna rağmen Coronavirüs’ün etkisinin artmasından beri Maduro’dan konu hakkında ek bir açıklama gelmedi.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

Defi Topluluğu Üyeleri, Yearn Finance’in Yaratıcısı Andre Cronje ve Fork YFI’ye Dava Açmayı Hedefliyor

Sezer

Jump Trading, Taraftar Token’ı Chiliz ‘e yatırım yapıyor

Buğra ÇAĞLAR

Microsoft Kendi Kripto Parasını ve Sistemini Geliştiriyor

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku