CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Visa kripto para: Visa ağına eklenecek kripto ödemesi

Visa kripto para, Visa kripto para: Visa ağına eklenecek kripto ödemesi

Küresel ödeme firması Visa, BlockFi ve Fold gibi kripto firmalarıyla ortaklığı sayesinde halihazırda kripto ödemesine ağırlık veriyor. Başka bir kripto şirketi olan Crypto.com, Visa markalı ürünler çıkarıyor. Visa kripto para için önemli bir dönem başlatmaya hazırlanıyor.

Ancak Visa CEO’su Alfred Kelly, kripto ödeme ve diğer işlemlerin gelecekte doğrudan Visa ağında yapılabileceğini söyledi.

Kelly, firmanın Q1 2021 kazançları sırasında konuşurken özellikle kripto para birimleri ve Visa için kripto alanında gördüğü fırsatlar hakkında konuştu. Visa’nın sektördeki en büyük finansal hizmetler markası olma potansiyelini 35 platform ve cüzdanla ortaklıklar aracılığıyla açıklıyor.

Kripto ekosistemine farklı şekillerde değer katabileceklerini söyledi. Ayrıca, kripto ödemesini ve tüm alanı daha güvenli, kullanışlı ve ortakları aracılığıyla yapılan ödemeler için uygulanabilir hale getirmede ne kadar iyi konumlandırıldıklarından bahsetti.

“Bu alanda, ekosisteme farklılaştırılmış değer katmanın yollarını görüyoruz ve küresel varlığımız, ortaklık yaklaşımımız ve güvenilir markamız aracılığıyla kripto para birimlerini ödemeler için daha güvenli, kullanışlı ve uygulanabilir hale getirmeye yardımcı olmak için benzersiz bir konumda olduğumuza inanıyoruz. dedi. “

Kripto ödemesi ikiye bölündü – Kelly

CEO, dijital altın olarak tanımladığı Bitcoin ve diğer altcoinler arasında kripto uzayının bölündüğünü gördüğünü açıklıyor.

Kelly, Bitcoin için en iyi şeyin ortaklıklara devam etmek ve kullanıcılara dünya çapındaki ticaret ofislerinde Visa kimlik bilgileriyle varlıklarından nakit para çekmeleri için bir yol sağlamak olduğuna inanıyor.

Altcoinler, stablecoinler ve CBDC’ler için, bunların küresel ticaret için potansiyel olarak kullanılabilecek yeni ödeme yenilikleri olduğunu söyledi.

Daha önce Visa, kriptolarla favori oynamak istemediklerini ve bunun yerine madeni paralar için daha geniş destek sağladıklarını söylemişti.

Visa kripto para alanında faaliyete başlayacak. Kullanıcılarının kripto para satın almasını sağlamak için cüzdanlar ve borsalarla çalışacak. Ayrıca, kripto ile para çekmeye ve fiat alımları yapmaya izin vermek istiyor.

Kaynak: cryptopolitan

Benzer Yazılar

Araştırma: Mart Ayının En Çok Konuşulan Altcoin’leri

Doğan Şahin

Bitcoin Yatırımı: 25 Milyar Dolarlık Kurumsal Yatırımcı Btc’ye Geliyor

Hilal DERİN

Madenciler Artık Bitcoin Satmayacak

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku