a
coinnet

Walmart ABD Mağazalarına 200 Bitcoin ATM’si Kurdu

Kripto paralar ile alışveriş yapılabileceği konuşulurken ABD’nin en büyük zincir mağazalarından olan Walmart, marketlerine Bitcoin ATM’si kurduğunu açıkladı.

Walmart geçtiğimiz ay Litecoin ile ilgili sahte haber sorunu yaşamış ve henüz kripto para ile alışverişe izin vermediğini aktarmıştı. Ancak Bitcoin ATM’si ile başlayan hareketin sonunda kripto ödeme kabul edip, etmeyeceği ise merak konusu oldu.

200 Bitcoin ATM’si Mağazalara Yerleştirildi

Walmart, 200 Bitcoin ATM’si yerleştirerek, kişilerin kripto paraya daha hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak. ATM’leri kullanarak bitcoin satın almalarına izin vereceği bildiriliyor. Girişim, perakende devi Coinstar ve Coinme arasındaki bir iş birliğinin ardından mümkün oldu.

Bu olay şirketin kripto camiasına ilk adımı olarak görülüyor. Geçen ay Walmart’ın adı, firmanın müşterilerinin kripto para birimi ile ödeme yapmalarını sağlamak için Litecoin (LTC) ile bir ortaklık imzaladığına dair bir hikayeye dahil oldu. Söylentiler tüm dijital varlık sektöründe büyük coşkuya neden olurken, sahte oldukları ortaya çıktı ve piyasa (özellikle Litecoin) doğrudan düşüşe geçmişti.

Sayı 8 Bine Çıkabilir

Konu ile ilgili yayınlanan bir raporda şirketin, fiziksel paraları nakit parayla değiştirebilen makineleriyle tanınan Coinstar ile güçlerini birleştirdiğini okuyor. Sonuç olarak, ikincisi ABD genelinde Walmart mağazalarında 200 bitcoin ATM’si sağlarken, daha geniş plan bu sayıyı yakın gelecekte 8bine çıkarmak olduğu vurgulanıyor.

Kripto komisyonculuğu BitOoda’nın Baş Strateji Sorumlusu Sam Doctor, süpermarketlere bitcoin kioskları kurmanın ABD’de büyüyen bir trend olduğunu söyledi. Ancak, kapsamı toplumun daha önemli bir yüzdesine ulaşabileceği için Walmart’ın rakiplerinden farklı olduğunu kaydetti:

“Walmart, Bitcoin erişimini daha fazla insana genişletiyor ve ilk pilotun ötesine geçmeleri durumunda şüpheciler arasında daha fazla meşruiyet sağlıyor.”

Yeni hizmeti kullanmak isteyen müşterilerin Coinstar makinesine bir banknot yerleştirmesi ve bir kağıt kupon alması gerekiyor. Ayrıca bir Coinme hesabı oluşturmaları ve kodu kullanmak için bir arka plan kontrolü tamamlamaları gerekir. Bununla birlikte, ATM’ler Bitcoin seçeneği için %4 ve ek olarak yüzde 7 nakit değişim ücreti aldığından bazı ücretler mevcut.

ATM’ler Sadece Bitcoin Sağlamıyor

Bitcoin önde gelen dijital varlık ve tartışmasız en ünlüsü olsa da, ABD sakinlerinin bazı kiosklardan satın alabileceği başka kripto para birimleri de var.

Bu yılın başlarında CoinFlip, son derece popüler Dogecoin’i (DOGE) 46 Eyaletteki 1.800 kripto para ATM’sinde listelemeye karar verdi. Şirketin CEO’su ve Kurucu Ortağı Daniel Polotsky, bu hareketin genel nüfusun meme madeni parasına maruz kalmasının daha basit bir yolunu sağlayacağını söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.