CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Warp Finance Hacklenen Fonları Geri Ödedi, Şimdi Yeniden Başlıyor

Warp Finance, Warp Finance Hacklenen Fonları Geri Ödedi, Şimdi Yeniden Başlıyor

Stabilcoin kredileri için teminat olarak likidite provizyonu (LP) belirteçlerinin kullanılmasını sağlayan bir protokol olan Warp Finance, hacklenen fonların başarılı bir şekilde kurtardı. Geri ödemenin yapılmasının ardından yeniden başlatılıyor.

Bu yeni platform, bir ani kredi saldırısının talihsiz kurbanıydı. DeFi alanında bilgisayar korsanlarının protokolü aldatarak büyük miktarlarda para çekebildiği, giderek yaygınlaşan bir sorundur. Warp, hem platformunu yeniden güvence altına alarak hem de geri ödenen kullanıcı fonlarını yeniden elde ederek bu hack’e hızlı ve kapsamlı bir yanıt verdi.

Warp Finance Yeni Önlemler Aldı

Warp Finance, gelecekteki ani kredi saldırı girişimlerine karşı korunmasını sağlamak ve n-Var’dan yeniden işlenmiş kodunu kapsamlı bir şekilde denetlemek için bir güvenlik incelemesi istedi. Ana hedefler, ani kredi saldırısı için çözümleri belirlemenin yanı sıra Warp’ın fiyat oracle’larında yapılan güncellemelerin güvenliğini sağlamaktı. N-Var güvenlik denetimi, Warp Finance’ın fiyat oracle’ını, özellikle de LP tokenlerinin değerini nasıl belirlediğiyle ilgili olarak titizlikle incelendi. Bu sorunun tespit edilen çözümü, Uniswap fiyat oracle’larından Chainlink fiyat oracle’larına geçmekti. Fiyat belirleme hesaplamaları da optimize edildi. Sonuç, LP belirteçlerinin doğru değerlemesi ve gelecekteki benzer flash kredi saldırılarına karşı korumadır. 

Ayrıca, hızlı ve etkili bir eylemle Warp, kaybedilen fonların çoğunu yeniden elde edebildi. Bunları kullanıcılara geri gönderdi. Etkilenen 7.76 milyon dolar değerindeki stabilcoinin %75’i veya 5.82 milyon dolar eşdeğeri iade edildi. Warp Finance, kalan kayıpları telafi etmek için yeni Portal IOU tokenini sunuyor. Portal IOU belirtecinin toplam arzı 7,760,241 olacaktır. Böylece 1 Portal IOU jetonu 0,001449697206 Warp Token karşılığında kullanılabilir. Bu token, tamamen kurtarılmamış stabilcoin fonlarını yatıran kullanıcılara verilecektir. Portal IOU tokenleri, kullanıcılar kullanmak için altı aylık hak kazanma süresinin sonuna kadar beklerse, bonus Warp Tokenleri alma kapasitesi (toplam Warp Token arzının% 7,5’i ile desteklenir) ile Warp Tokenleri ile takas edilebilir. 

Warp, yeni güvenlik önlemlerinde topluluğun güvenini sağlamak ve Warp Protokolünün tasarımından genel memnuniyet sağlamak için, kullanıcılara platformun topluluk incelemelerini test etme ve gerçekleştirme fırsatı da açtı. Bu incelemeler, kapsamlı kullanıcı geri bildirimlerini içerecektir. 

Warp Finance, ani kredi saldırısının ardından inanılmaz derecede verimli ve kapsamlı bir iyileşme sağladı. Bu yeni önlemlerle Warp Finance, çok kısa bir süre içinde tüm faaliyetlerine devam edebildi. Kullanıcılarına LP tokenleri karşılığında stabilcoin kredileri sağlayarak fayda sağlamaya devam etti.

Kaynak: bitcoinist

Benzer Yazılar

Coinbase Halka Arzı, Bitcoin Fiyatı ile İlişkili midir?

Hilal DERİN

“Dijital Yuan’ın Doları Yenebilmesi İçin Uzun Bir Yol Var”

Yavuz Cem AKYOL

Bitfinex Duyurdu: Onlarca Kripto Para İşlem Çifti Kaldırılıyor!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku