a
coinnet

XRP Davası: Ripple’dan SEC’e, 10 Milyon Dolarlık Teklif Geldi…

coinnet
coinnet

Ripple Labs, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) çözüm ve nihai kararın girişi için önergesine itiraz etti. SEC tarafından talep edilen 876.308.712 doları ve SEC tarafından talep edilen ön yargı faizinde 198.150 940 doları reddedetti. 

Ripple bunun yerine, SEC tarafından istenen 876.308.712 dolarlık medeni ceza yerine maksimum 10 milyon dolarlık bir ceza ödemeyi kabul ediyor.

ABD SEC ve Ripple Davası Sona Mı Yaklaşıyor?

22 Nisan’daki bir mahkeme dosyasında Ripple, ABD tarafından sunulan argümanlara ve para cezalarına katılmadı. Ripple, mahkemenin kurumsal yatırım sözleşmeleri kapsamında XRP sunduğu için şirketin 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın ihlal ettiğine karar verdiği için medeni cezaları ödemeyi kabul etti.

Özellikle, Rippleüç argüman sundu:

  • SEC, gelecekte bir ihlal olasılığı ve Ripple’ın kurumsal satışlarında yasayı pervasızca göz ardı edemedi.
  • Govil, SEC’in maddi zarar gösterememesi ve Ripple’ın meşru işletme giderlerinin herhangi bir ifadeden düşülmesi yasaklıyor.
  • SEC’in diğer dijital varlık davalarındaki zayıf argümanları ve para cezalarına dayanarak sivil ceza 10 milyon doları geçmemelidir.

Ripple mahkemeye, şirketin XRP satma şeklini değiştirdiğini, XRP’yi ABD dışında satmak için lisanslar aldığını ve mahkemenin talimatına göre sorunları önlemek için sözleşmelerini değiştirdiğini söyledi. Bununla birlikte, Ripple, Ripple’ın gelecekte yasaları çiğneyebileceğine dair sadece spekülasyona dayanan bir enjeksiyon yayınlamak için idari aşırı erişimin bir kanıtı olan SEC’in düzeltici taleplerine katılmadı.

Muhalefet özeti ile birlikte Ripple, şirketin diğer yargı bölgelerinde XRP satma lisansları ve şirketin uyumluluğunun kanıtı üzerine destekleyici beyanları ve sergileri de doldurdu.

6 Mayıs’ta, SEC cevap özetini mühür altında dosyalayacak. Ayrıca, taraflar ve üçüncü taraflar, 20 Mayıs’a kadar dosyalardaki mühürleme detaylarıyla ilgili mektup önergeleri ve muhalefet dosyalamalarıdır.

Ripple CLO Stuart Alderoty, Dosyalamada SEC’i Kusurlu Buluyor

ABD SEC, Ripple’a karşı 876.308.712 dolar, ön yargı faizi olarak 198.150.940 dolar ve 876.308.712 dolar sivil ceza ödemek için nihai karar istiyor.

Ripple CLO Stuart Alderoty, SEC’in davasında hiçbir pervasızlık veya dolandırıcılık iddiası veya bulgusu olmadığını iddia ediyor ve Yargıç Torres’in bu nihai çözüm aşamasını adil bir şekilde yöneteceğinden emin. Alderoty,

SEC’in eski kurumsal satışlar için 2 milyar dolarlık ceza talebine karşı muhalefetimiz artık halka açık. Pervasızlık veya dolandırıcılık iddiası (veya bulgusu) olmuyor. Ripple’ın önemli konularda kazandığı bir davada, SEC’in sorusu, ABD’deki tüm kriptolara karşı devam eden sindirmesinin daha fazla kanıtıdır.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.