a

XRP Son Dakika: eToro, ABD için XRP Ticaretini Askıya Alacak

eToro, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen hafta yaratıcılarına karşı bir dava açmasının ardından XRP için alım satımı askıya alan en son borsa oldu. XRP son dakika haberlerine göre borsa, ABD’li kullanıcılar için 3 Ocak’ta kripto para alım satımını askıya alacak.

eToro, XRP alımlarının yanı sıra eToro cüzdanındaki XRP’nin diğer coinlere dönüştürülmesini de yasaklayacağını duyurdu. Mevcut XRP pozisyonlarına sahip müşterilerinin onları kapatmak için 24 Ocak’a kadar süreleri var. Askıya alma yalnızca ABD’deki müşterileri etkileyecek ve HODLing’i veya para çekme işlemlerini yasaklamayacak.

“Bu değişiklikler, SEC’in Ripple Inc. aleyhine açtığı davaya tepki olarak yapıldı. Şimdilik, değişiklikler sadece ABD’li müşteriler için geçerli.” dedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen hafta salı günü sunduğu şikayette, Ripple’ın yanı sıra kurucu ortak Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse’un XRP’yi kayıtdışı menkul kıymet satışlarında dağıtarak 1,3 milyar dolardan fazla para topladığı iddia ediliyor.

XRP Son Dakika Haberlerinde Taraflar Açıklama Yapmaya Devam Ediyor

Ripple periyodik kamu dolaşımındaki coin sayısını değiştirmek için XRP satıyor. SEC, bu satışların yatırım sözleşmeleri oluşturduğunu ve Ripple’ın ilk olarak SEC’e kayıt yaptırmayarak ABD yasalarını ihlal ettiğini iddialarının arasına ekledi.

Buna karşılık Ripple, bu satışların yatırım sözleşmesi teşkil etmediğini söyledi. Bu nedenle de SEC’e kaydolmanın gerekli olmadığını iddia ediyor. “Haklıyız ve ABD’deki tüm sektörde yolun açık kurallarını belirlemek için mahkemelerde bu savaşı agresif bir şekilde vereceğiz. Kazanan biz olacağız.” dedi. XRP son dakika haberlerinde baş sıralara bu açıklamalar yerleşti.

Garlinghouse hazırladığı bir açıklamada, “SEC, hukuk ve gerçek meselesi olarak temelde yanlıştır” dedi. Davasında haklı olduğunu düşündüğünden dolayı SEC’in temelden yanlış olduğunu düşünmektedir.

Dava, CEO’su Brad Garlinghouse’un geçen hafta pazartesi günü şikayet haberini yaymasından bu yana değerinin %65’ini kaybeden XRP’nin fiyatını düşürdü.

eToro, madeni para alım satımını askıya alan en son borsadır. Coinbase, Bitstamp, Bittrex ve OKCoin, önümüzdeki ay jeton alım satımını askıya almayı planlayanlar arasında yer alıyor. XRP son dakika haberleri hız kesmeden devam ediyor. Dava sonuçlansa bile taraflar arasında açıklamaların devam edeceği tahmin edilmektedir.

Kaynak: decrypt

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.