CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

XRP Yatırımcıları SEC Davası Nedeniyle 15 Milyar Dolar Zarara Uğradı

XRP Yatırımcıları, XRP Yatırımcıları SEC Davası Nedeniyle 15 Milyar Dolar Zarara Uğradı

Ripple şirketinin ürettiği kripto para birimi olan XRP, SEC’in dava açtığını duyurmasının ardından önemli bir biçimde etkilenmişti. Geçtiğimiz yılın sonlarında %70’e yakın ani düşüş gerçekleşti. 3 doların üzerindeki fiyattan 0.3 dolara kadar geri çekilme yaşandı. Tabi ki bu durumdan en çok XRP yatırımcıları mağdur oldu.

Son boğa koşusunda da kendisini toparlayamadı. En fazla 0.75 dolara kadar çıkabildi. Ripple şirketinin yaptığı bir açıklamaya göre XRP yatırımcılarının toplam kaybının 15 milyar dolar olduğu bildirildi. SEC davasının bu denli etki etmesinden dolayı Ripple “SEC yüzünden” dedi.

SEC, Yatırımcıları Korumak İsterken Büyük Bir Darbe Vurdu

Ripple, yaptığı açıklamada SEC tarafından açılan davanın XRP sahipleri için büyük bir kayıp olduğunu belirtti. Ayrıca, şirket içerisinde de karışıklıklar yarattı. Holdingin değer kaybetmesine sebep olmasından dolayı XRP faaliyetleri ile ilgilenen kısım da zarara uğradı.

SEC açtığı davadan 1,3 milyar dolarlık varlığın menkul kıymet olup olmadığı konusunu yargıya taşımıştı. Yatırımcıları korumak adına açtığı bu dava, daha sonuçlanmadan bile 15 milyar dolarlık zarar meydana getirdi.

Tabi ki bu davanın ve kayıpların ardından Ripple da sessiz kalmadı. 3 Mart tarihinde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bir tweet attı. Yargıtay adına bir dilekçe hazırlayarak SEC’in davadaki başarısızlıklarını ve kendi haklı yanlarını sıraladı. Daha öncesinde de 100 sayfalık bir yanıt düzenleyerek ilgili mahkemeye sunmuştu.

XRP yatırımcıları, bu davanın Ripple üzerinden kalkması ve fiyatın eski normallerine geri dönmesini temenni ediyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Binance Türkiye’den Önemli Akbank Açıklaması!

Doğan Şahin

Bitcoin 19 Bin $ Seviyesine Ulaştı!

Yavuz Cem AKYOL

7 Milyon Dolar Kripto Aklayan Suçlu Yakalandı

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku