CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Yatırımcıların Bitcoin’deki Yönü Belli Oldu

, Yatırımcıların Bitcoin’deki Yönü Belli Oldu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mart ayında tek bir gün içerisinde %50 gibi sert bir düşüş yaşamış olsa da bu durum yatırımcıların yükseliş umutlarını tamamen baltalamaya yetmedi. Aslında son günlerdeki veriler yatırımcıların daha önce olmadıkları kadar yükseliş odaklı olduklarını gözler önüne serdi.

İngiltere içerisinde kripto para alım satımı yapılan broker’lara bakıldığında, birçok kripto para yatırımcısının Bitcoin için long pozisyon yani yükseliş odaklı pozisyon açtığı görülüyor. Ünlü kripto para analisti Nik Patel de konu hakkında yaptığı açıklamada bu durumun ne kadar önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekti.

Bütün Yatırımcılar Bitcoin Yükselişine Odaklandı IG.com isimli platformda kullanıcıların %78’inin Bitcoin için long açtığı görülüyor. Messari araştırma firmasından Qiao Wang da konu hakkında bir açıklama yaptı ve Coinbase Pro‘nun grafiğini paylaştı. Qiao Wang makro şartlardan dolayı kısa vadede dikkatli olacağını belirtse de, görünüşün bundan daha olumlu bir hala alamayacağını belirtti.

Gerçekten de Wang’ın paylaştığı emir defterine bakıldığında long pozisyonların inanılmaz bir artış yaşadığı ve short pozisyonları ezdiği görülüyor.

Ancak özellikle böyle zamanlarda balinaların yatırımcıları tuzağa düşürdüğü biliniyor. Bir tarafın ağır bastığı durumlarda balinalar piyasayı maniple ederek tam tersi hareket yaratabiliyorlar ve buna karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Düşüşü bilen analistler de kısa vadede BTC fiyatında düşüş yaşanabileceği uyarısında bulunmuşlardı.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

UnionPay Kore İle Kripto Kart Anlaşması İmzaladı

Yavuz Cem AKYOL

Binance Coin (BNB) ve Binance Smart Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Özenç ÖZBAY

LINE, ABD’de Yeni Bir Kripto Para Borsası Açtı!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku