a

1 Milyon Çinli Bitcoin Madencisi, Kanadalı Petrol Şirketine Yerleşecek!

Black Rock Petroleum şirketi Çinli Bitcoin madencilerine kapılarını açtı. Yeni anlaşma kapsamında gaz rezervlerinde 1 milyon Bitcoin madencilik ekipmanı bulunacak ve işletilecek. Çin'in Bitcoin madencileri ve kripto para birimleri üzerine uyguladığı baskılardan dolayı madenciler, kendilerine yeni yerler arayışına girmişti. Özellikle Kuzey Amerika, Kanada ve Kazakistan madencilerin tercih ettiği yeni ülkeler arasında yer alıyordu. Şimdi ise Kanadalı petrol şirketinden madenciler için önemli bir haber duyuruldu.

Black Rock Petroleum şirketi Çinli Bitcoin madencilerine kapılarını açtı. Yeni anlaşma kapsamında gaz rezervlerinde 1 milyon Bitcoin madencilik ekipmanı bulunacak ve işletilecek. Çin’in Bitcoin madencileri ve kripto para birimleri üzerine uyguladığı baskılardan dolayı madenciler, kendilerine yeni yerler arayışına girmişti. Özellikle Kuzey Amerika, Kanada ve Kazakistan madencilerin tercih ettiği yeni ülkeler arasında yer alıyordu. Şimdi ise Kanadalı petrol şirketinden madenciler için önemli bir haber duyuruldu.

Petrol şirketi Çin’den ayrılan madenciler için Optimum Mining Host Limited Liability Co ile bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma sayesinde madencilik ekipmanlarının bulundurulması ve işletilmesi sağlandı. Şirket tarafından ise bu yeni hamle için aşağıdaki açıklama yapıldı:

“Madencilerin mevcut üretim seviyeleri gayet iyi. Mühendislerimiz üretim kayıtlarını incelediler ve son rezerv değerlendirmelerini analiz ettiler. Üretimi ve karşılığında da sahanın nakit akışını arttıracak Bitcoin madencilerini KWH başına üç cent Kanada enerji maliyetiyle ağırlayıp işletecek uzmanlığa, teknolojiye ve kaynaklara sahip olduğumuzdan eminiz.”

Çin’in baskıları nedeniyle birçok Bitcoin madencisi ekipmanlarını farklı ülkelere taşımak veya ikinci el piyasasında satmak zorunda kaldı. Ancak bir bakıma da Çin’in yaptığı bu hamle ile madenciliğin merkezileşmesinin de önüne geçilmiş olduğu. Çünkü Çin Bitcoin madenciliğinin %70’ini kapsıyordu. Nisan ayına kadar bu oran %50’nin altına indi. Mayıs ayında gelen kesin baskı ile keskin bir düşüş daha yaşandı. Bu baskılar madencilik çiftliklerinin çoğunu dağıttı.

ABD madencilik sıralamasında ikincilikte yer alıyor. Kısa bir süre önce ise Kazakistan bu konuda üçüncü sıraya yükseldi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.