a
coinnet

10 Yıl Önce İflas Eden Mt Gox Borsası Alacaklılara Ödeme Yapmaya Başladı!

coinnet
coinnet

Reddit’teki Bitcoin borsası Mt Gox alacaklıları, borsanın kapanışının ardından neredeyse 10 yıl sonra ödemeler almaya başladıklarını iddia ediyor.

Sosyal medyada dolaşan bilgilere göre, uzun süredir faaliyet göstermeyen Bitcoin borsası Mt Gox alacaklıları, Şubat 2014’ten bu yana borsada tutulan Bitcoin ‘leri için fiat ödemeler almaya başlamış durumda.

Reddit’teki r/mtgoxinsolvency sayfasında paylaşılan birkaç gönderi, Mt Gox ‘un 24 Şubat 2014’te fonların borsada kilitlenmesinden yaklaşık olarak on yıl sonra kullanıcılara PayPal aracılığıyla Japon Yeni cinsinden ödemeler yaptığını iddia ediyor. Ancak, bu raporlar henüz doğrulanmış değildir.

Reddit kullanıcısı Free-end254, “Az önce ödeme aldım” diyerek bir e-posta ekran görüntüsüyle birlikte PayPal ödeme makbuzunu paylaştı.

Bir başka Reddit kullanıcısı, “Az önce para aldım!” diyerek, e-postanın bir tür kimlik avı dolandırıcılığı olabileceğine inandıklarını, ancak PayPal hesaplarına gerçek bir ödeme yapıldığını savundu.

Başka bir kullanıcı ise 0.125 Bitcoin ‘lik alacağının sadece bir kısmının geri ödendiğini belirterek, toplamda 30,283 yen (yaklaşık olarak 200 $) aldığını ve halen 748 $’lık bir ödeme beklediğini ifade etti.

Alacaklılara yapılacak geri ödemeler temel geri ödeme, erken toplu geri ödeme ve ara geri ödeme gibi çeşitli dilimlere bölünerek ödenecek.

Mt Gox Geri Ödemeleri

Mt Gox geri ödemelerinin ilk örneklerinden biri, 21 Aralık’ta takma adıyla bilinen bir Japon X (eski adıyla Twitter) kullanıcısının Mt Gox alacaklarını banka havalesiyle aldığını ve bu tutarın Japon Yeni olarak hesaplarına yatırıldığını belirtmesiyle ortaya çıktı.

Mt Gox Bitcoin borsasının kayyumu Nobuaki Kobayashi, 21 Kasım’da geri ödemelerin başlamasıyla ilgili olarak alacaklılara e-posta göndermeye başladı.

Kobayashi’nin e-postasında, kayyumun alacaklılara nakit olarak ilk geri ödemeleri 2023 yılında başlatmayı planladığını ve 2024 yılında geri ödemelere devam etmeyi öngördüğünü belirtildi. Ancak, bireysel alacaklılara yönelik geri ödeme için belirli bir zaman çerçevesi verilmedi.

İki ay önce, 21 Eylül’de Mt Gox Mütevelliği geri ödeme son tarihini 31 Ekim 2023’ten 2024’e erteledi,. Ancak alacaklılardan gerekli bilgileri önceden sağlamış olanlar için bazı geri ödemelerin “bu yılın sonuna kadar” yapılabileceğini belirtti.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.