a
coinnet

5,7 Milyar Dolarlık Shiba Inu Cüzdanı Harekete Geçti

Shiba Inu’nun en düşük olduğu dönemde 8 bin dolarlık yatırım yapan bilinmeyen kripto cüzdanı, uzun bir sessizliğin ardından yeniden harekete geçti.

coinnet
coinnet

8 bin dolara karşılık aldığı Shiba Inu’ların son dönemlerde gelen yükselişle birlikte 5,7 milyar dolara çıkması ile dikkatleri üzerine çeken Shiba Inu cüzdanı, bir süre herhangi bir hareket yapmamıştı.

Uzun Bekleyişin Ardından Harekete Geçti

8 bin doları Shiba Inu almak için kullanan ve bir daha herhangi bir harekette bulunmayan gizemli kişi son yükselişlerin ardından 5,7 milyar dolarlık bir kara kavuşmuştu.  Kripto para piyasalarının dikkatini çeken ve kimliği henüz belirlenemeyen Shiba Inu yatırımcısı, varlıklarını taşımaya başladı.  Etherscan verilerine göre, 8 bin doları 5,7 milyar dolara çeviren Shiba Inu cüzdanı şimdi yeniden aktif hale geldi.

Son olarak Nisan ayındaki hareketi sonrasında sessizliğe gömülen ve bir daha Shiba Inu cüzdanı ile ilgili işlem yapmayan gizemli yatırımcı yeniden ortaya çıkınca piyasalar hareketlenmeye başladı.

Satış Baskısı Ortaya Çıkabilir mi?

Yaklaşık olarak 5,7 milyar dolarlık Shiba Inu cüzdanı ile SHIB balinası haline gelen yatırımcı, eğer satış yaparsa kripto varlık için satış baskısı söz konusu olabilir. Bu da kripto para yatırımcılarını endişelendirmeye başladı. Shiba Inu milyarderi şimdiye kadar yaklaşık 2,7 milyar dolar değerinde yaklaşık 10 trilyon SHIB jetonunu dört boş adrese aktardı. Piyasaların endişeleri de yersiz değil. Çünkü söz konusu cüzdan, Shiba Inu’nun toplam dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 13’ünü kontrol ediyor.

Yatırımcı, Nisan 2020’de SHIB tokenleri satın almaya başlayan Shiba Inu cüzdanı sahibi, bunu sadece 19 ayda multi-milyarlık bir servete dönüştürmeyi başardı.

Shiba Inu tokeni Ekim ayında yüzde 825 yükselerek yatırım camiasının dikkatini çekti. Geçen hafta, piyasa değeri ile rakibi Dogecoin’i geçmeyi başardı ve 28 Ekim’de 0,00008616 dolar ile yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Bazıları, söz konusu adresin erişilemez olduğunu ve bu nedenle büyük kazanımlara rağmen tokenlere dokunulmadığını iddia etti. Ancak son transferler durumun kesinlikle böyle olmadığını gösteriyor. Balina adresi tekrar aktif hale geldikten sonra Shiba Inu fiyatı  yüzde 11 düştü.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.