a

Aelf AMA Etkinliği – Qi Ai

Aelf AMA etkinliğinde Aelf'in Halkla İlişkiler Uzmanı Qi Ai ile konuştuk.

Aelf AMA etkinliğinde Aelf’in Halkla İlişkiler Uzmanı Qi Ai ile konuştuk.

Başlamadan önce bize kim olduğunuzdan ve Aelf için neler yaptığınızdan bahseder misiniz?

Merhaba, benim adım Qi Ai, Aelf’in Halkla İlişkiler Uzmanı’yım, kendimi 5 yıldır kripto endüstrisine adadım. İnişli çıkışlı birçok proje gördüm. Beni en çok Aelf çekiyordu, bu yüzden buradayım.

Toplulukta yeni üyelerimiz olduğu için bize Aelf’in ne olduğundan bahseder misiniz?

Aelf, dünyanın önde gelen blockchain ekosistemidir. Aelf, çok taraflı zincir sistematik yapısında ve zincirler arası işbirliği mekanizmasında yenilik yaparak, günümüzün en acil sorunlarını çözmek ve geleceğin dijital ekonomisini desteklemek için sınırsız ölçeklenebilirlik sağladı. 2017 yılında kurulan Aelf’in merkezi Singapur’dadır. Dünya çapındaki kullanıcılar ve geliştiriciler için en kullanıcı dostu açık kaynak blok zinciri altyapısını sağlar.

Aelf’ten esas fayda sağlayanlar kimlerdir?

Aelf, performans ve zincirler arası işlev de dahil olmak üzere endüstriyel tıkanıklıkları kırmak amacıyla tasarlandığı için Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut ekosistemlerle bağlantı kurarken faydalı alanı desteklemede tam işlevsel bir blok zinciri altyapısı kurdu. Bu sayede kimseyle rekabet etmeye çalışmıyoruz. Bunun yerine, olağanüstü performansımız ve cazip hizmet ücretimizle izole projeler arasında köprü kurmayı ve tüm endüstriyi güçlendirmeyi tercih ettik. Bu nedenle, kripto alanındaki herkese hitap edebiliyoruz.

Şimdi, ELF hakkında daha fazla bilgi almak istiyoruz. Mainnet ELF token’ının kullanım durumu nedir?

Kullanıcıların Aelf’in ekosisteminden yararlanmaya başlaması için ERC-20 ELF token’larını ELF mainnet token’ları ile değiştirmeye yönlendirilmektedir. 2017 yılında kurulan projeden bu yana ELF, Ethereum’da yayınlanan ERC-20 uyumlu token olarak tutulmakta ve işlem görmektedir. Artık Aelf mainnet’inin kanıtlanmış güvenliği ve olgunluğu ile kullanıcılar, token varlıklarını Ethereum’dan yerel blok zinciri ağına taşımaya başlayabilir. Spesifik olarak, ELF mainnet token’ı pratik değeri için aşağıdaki şekilde kullanılacaktır:

– İşlem ücretleri, yan zincir endeks ücretleri, mevduatlar, blok ödülleri ve daha pek çok şey için ELF’İ Aelf ekolojisinde para birimi olarak kullanın

– ELF’Yİ Aelf mainnet’in yetkilendirilmiş konsensüs hisse senedi temsilcisi olarak tutun

– Aelf mainnet’in kolaylaştırılmasına ve yönetimine katılın. Bu durumda, ilgili ve az gelişen tüm blockchain faaliyetleri adım adım Aelf mainnet’te yeşerecek.

Mainnet ELF takasını (swap) tamamladıktan sonra %5 airdrop’u nasıl alabiliriz?

Swap kullanıcıları, token takasını (swap’ını) 9 Eylül 12:00 – 23 Eylül 12:00 GMT+8 tarihleri arasında yani etkinliğin ilk 15 gününde tamamlayarak anında %5 airdrop ödülünü kazanabilirler. Örneğin, Bob 100 ELF’yi ERC20 ELF ile takas etmek istiyor. Bunu web sitesi aracılığıyla ya da desteklenen borsalarla gerçekleştirdi. Ardından hemen toplam 105 mainnet ELF alabilecektir.

ERC20 ELF’den mainnet ELF’ye geçiş yaptıktan sonra mainnet ELF ile ne yapabilirim?

9 Eylül – 15 Eylül 2021 18:00 (GMT+8) arasında “Lucky ELF çekilişine katılabilirsiniz (katılmak için lütfen linki ziyaret edin: https://swap.aelf.io/lottery, kazanmak için mainnet ELF’nizi stake edin). çekiliş. Günlük toplam ödüller 17.000 ELF, 7 günlük toplam ödüller 119.000 ELF’DİR. Aelf’in yönetişim sayfasına gidin: https://explorer.aelf.io/vote/election. Mainnet ELF’yi düğüm oylamasına katılmak, oylama yoluyla temettü ödülleri almak için kullanabilirsiniz. Temettü havuzu her oturumdan sonra %75’ini alacaktır. Tahmini APY %112,7’ye ulaşabilir.

Mainnet ELF sahipleri, Aelf mainnet geliştirme ve yönetimine nasıl katılabilir? Bundan daha fazla nasıl faydalanabilir?

Aelf mainnet’inin ekonomik ve yönetişim sisteminde üç rolü vardır:

A. Maksimum blok üreticisi sayısı 17+2n’dir ve “n”, Aelf mainnet’inin resmi olarak seçime açıldığı yıl sayısıdır;

B. Geçerli yedekleme düğümü: 100.000 ELF’yi Aelf’in ana ağına yatıran seçim sözleşmesi, kullanıcı oylarını kabul etmeye aday olabilir. Maksimum aday düğüm sayısı, mevcut üretim düğümü sayısının 5 katıdır;

C. Seçmen (seçmen/seçilen): Seçmenlerin oy kullanabilmek için ELF’ye stake yapmaları gerekir. Seçim sözleşmesi, oy ağırlığını hesaplamak için ELF’nin stake sayısını ve süresini hesaplayacaktır. Seçmen sayısında bir üst sınır yoktur.

Aelf, yukarıdaki üç kimlik için üç büyük temettü havuzu hazırladı:

  1. Seçmenler için Vatandaş Refahı, temettü havuzu her oturumun temettülerinin %75’ini alacak; tahmini APY %112.7’ye ulaşabilir
  2. Adaylar için Yedek Sübvansiyon, temettü havuzu, her bir oturum için temettü havuzunun %5’ini alacaktır; tahmini APY %4,5’e ulaşabilir
  3. Üreticiler için Madencilik Ödülü, temettü havuzu, her bir seans için temettüsünün %20’sini alacaktır; tahmini APY %91.4’e ulaşabilir.

Swap sonrası ELF dolaşımı değişecek mi?

ELF’in 1 milyar olan dolaşımı değişmeyecek. Airdrop ödülünün %5’i Aelf vakfından karşılanacak.

Şimdi sıra topluluğumuza geldi. Hepiniz istediğiniz soruyu sorabilirsiniz, Aelf ekibi sorulardan 5 tanesini seçecek ve cevaplayacak. Sorusu seçilen 5 kişinin her birine 100 ELF ödül verilecektir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.