a

Mastercard, Kripto Para Stratejisi Hızlandırdı!

Mastercard, kredi kartı ağının kripto para ile ilgili stratejisini hızlandırmak üzerine kripto para istihbarat şirketi olan CipherTrace'i satın aldığını duyurdu.

Mastercard, kredi kartı ağının kripto varlıklarla ile ilgili stratejisini hızlandırmak üzerine kripto para istihbarat şirketi olan CipherTrace’i satın aldığını duyurdu.

Satın alma işlemlerinin yıl sonuna kadar tamamlanması beklenirken anlaşmanın şartları açıklanmadı. Mastercard tarafından yapılan açıklamada, kripto para istihbarat şirketi CipherTrace’in satın alınması ile kripto para bağlantılı stratejinin genişletilmesinin ve hızlandırılmasının hedeflendiği belirtildi. Mastercard, “CipherTrace’in kripto varlık paketi ve Mastercard’ın ( MA ) siber güvenlik çözümlerini temel alarak işletmelere daha fazla şeffaflık sağlamak, riskleri belirlemeye ve anlamaya yardımcı olmak, dijital varlık düzenleme ve uyumluluk yükümlülüklerini yönetmeyi sağlamak için işbirliği yapıyoruz. ” ifadelerini kullandı. Anlaşma, her iki şirketin teknolojisini, yapay zekasını ve siber yeteneklerini birleştirerek, müşterilerin ve paydaşların tüketicilerini korumalarına ve kendi altyapılarını oluştururken düzenlemelere uymalarına olanak sağlayacak.

Mastercard Siber ve İstihbarat Başkanı Ajay Bhalla, “Dijital varlıkların, ödeme gibi günlük eylemlerle ekonomiyi dönüştürecek, daha kapsayıcı ve verimli hale getirecek potansiyeli var” ifadelerini kullandı. Temel amaçlarını ekosistemin güvenilirliğini sağlamak olarak açıklayan Bhalla, “Amacımız, bunu yapmak için Mastercard ve CipherTrace’in tamamlayıcı yeteneklerini geliştirmektir.” dedi. CipherTrace CEO’su Dave Jevans, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada amaçlarının kripto ve düzenleyiciler arasında bir orta yol bulmak olduğunu belirtmişti. Ödeme devi Mastercard ise, bu yılın başlarında belirli kripto para birimlerini doğrudan ağın üzerinde desteklemeyi planladıklarını açıklamıştı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.