a
coinnet

BlackRock, Blockchain ETF’i İçin Başvuruda Bulundu

coinnet
coinnet

ABD’li banka BlackRock, Blockchain alanına yatırım yapan teknoloji şirketlerinin performansına göre değerlenecek bir Blockchain ETF’i için başvuru yaptı. 

ABD’li bankacılık devi BlackRock, yeni bir Blockchain ve teknoloji ETF’si için başvuruda bulundu. BlackRock Blockchain ve teknoloji alanında çalışan şirketleri izleyecek yeni ETF için başvuru yaptı. Başvuruya göre söz konusu ETF, NYSE FactSet Global Blockchain Teknolojileri Endeksi’ni izleyecek. 

Yönetimi altında 10 trilyon dolar değerinde varlık bulunan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock yaptığı açıklamada Blockchain ve teknoloji alanında çalışan şirketleri takip eden bir endeksin performansını izlebilmesi için bir ETF başvurusu yaptı.

ETF, NYSE FactSet Global Blockchain Teknolojileri Endeksi’ni izleyecek. Yani bu endesk kapsamında; kripto para madenciliği, kripto para alım satım şirketleri ve borsaları veya kripto madenciliği sistemleri şirketleri yer alacak. ETF başvuruda şu ifadeler yer alıyor:

“ETF’in dayandığı endeks Blockchain teknolojisi şirketleri ve kripto para alım satımı ve borsalarından oluşuyor.”

BlackRock 2021 yılında, Bitcoin madencilik şirketleri Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain’e 400 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.