a
coinnet
coinnet
coinnet

Marjin işlemlerde en çok karıştırılan konular arasında izole ve çapraz marjin işlemleri yer almaktadır. Özellikle yeni başlayanlar bu ikili arasındaki farkı tam olarak anlayamadan işlemlere başladığından dolayı ciddi miktarlarda paralar kaybetmektedir. Şimdi sizlere en basit ifadesiyle izole marjini tanımlayacağız.

Öncelikle marjin işlemleri tanımlamak gerekir. Marjin işlemler, kripto para piyasasında en riskli işlemlerdir. Paranızı bir anda kaybedebileceğiniz gibi önemli kazançlar da sağlayabilirsiniz. Bu nedenle iyi bir teknik analiz bilmiyorsanız girmemeniz tavsiye edilmektedir. Bilinçli bir şekilde davrandığınız takdirde marjin ticaret kripto para piyasasının sunduğu en önemli nimetlerdendir.

İzole Marjin Sizin Belirlediğiniz Bütçe ile Yapılır

İki çeşit marjin işlem seçeneği bulunur. Bunlardan birisi İzole olarak isimlendirilir. Öncelikle spot para cüzdanınızdan izole marjin cüzdanınıza bir miktar para göndermeniz beklenir. Bu gönderdiğiniz para sizin işlem yapmak için ayırdığınız bütçeyi oluşturur. Likide olduğunuzda bu bütçeden para eklemesi yapılmaktadır.

Bu çeşit işlemde kayıplar belirli bir şekilde sınırlanabilmektedir. Cüzdanınızdaki tüm para kullanılmadığından dolayı bir anda sıfırlama riski de olmaz. Yalnızca kaybedebileceğiniz bir tutarı ayırdığınız takdirde sonuç olumsuz olsa bile üzülmezsiniz. Çünkü zarar yalnızca belirlenen sabit teminat tutarından karşılanacaktır.

İzole marjinde kaybetme ihtimali olan işleminizdeki bütçeyi sınırlandırmanız olumlu bir durum olsa da likide olma ihtimaliniz daha yüksektir. Çünkü, belirli bir bütçe ile işlem yaptığınızdan dolayı sınırsız bütçeye nazaran daha çabuk likide olabilirsiniz.

İzole mi Çapraz Marjin mi?

Hangisini tercih etmek gerekir sorusuna geldiğimizde de genel bir uyarı yapmakta fayda var. Marjin işlemlerin risklerini bilerek işlem yapmaya başlamalısınız. Yeni başlayanlar için genellikle izole marjin tavsiye edilmektedir. Kaybedilme olasılığı olan bütçenin sınırlandırılmış olması bu konudaki en büyük etkendir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.