a
coinnet

Türk Kripto Para Borsaları Hangileridir?

coinnet
coinnet

Kripto para borsaları, kripto para birimlerinin alım satımına izin veren platformlardır. Çok fazla çeşidinin olmasının sebebi hepsinin farklı özellikler sunmasından kaynaklanıyor. Dünyanın pek çok yerinden kripto para borsaları piyasada bulunmaktadır. İşte sizler için en popüler Türk kripto para borsaları listesini hazırladık!

BtcTürk

Türkiye menşeli en popüler kripto para borsasıdır. Platform içerisinde kendi canlı müşteri destek hizmetleri bulunmaktadır. Düşük komisyonlar ile işlem yapabilirsiniz.

Paribu

14 Şubat 2017’de kullanıma açılmıştır. En yüksek hacimli Türk kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Icrypex

Adından anlaşılmasa da Türkiye menşeli bir kripto para ticaret platformudur. Türk sermaye ile kurulmuş ve tamamen Türk yazılımcılar tarafından tasarlanmıştır. 2018 yılında faaliyete geçmiştir.

Bitexen

Merkezi İstanbul Sarıyer’dir. Kurucu ekibi İTÜ ve Boğaziçili Türk yazılım mühendislerinden oluşur.

Yukarıda bahsedilen dört adet borsa, Türk kripto para borsaları listesinde oldukça önemli yere sahip isimler. Her ne kadar son dönemlerde Thodex vakasında olduğu gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalınsa da Türkiye’de oldukça önemli ve güvenilir borsalar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yukarıda bahsedilen isimlerin haricinde Bitlo ve Bitci gibi önemli kripto para borsaları da mevcuttur.

Neredeyse tüm kripto para borsaları ön kayıtın ardından bir doğrulama istemektedir. Bu sayede sistem içerisinde güvenliğin sağlanması kolaylaşır. Dış tehlikelere karşı daha tedbirli olunur. Her borsanın kendine özgü komisyon sistemi de bulunmaktadır. Fakat genel anlamda Türk kripto para borsaları, Türk lirası yatırma ve çekme işlemlerinizde komisyon almamaktadır. Bu özellikleri ile ülkemizde bulunan diğer yabancı borsalardan bir adım öne geçmektedir.

Kripto para sektöründe yapılan önemli bir yenilik ise BtcTürk tarafından geldi. Türkiye’de bazı futbol takımlarına isim sponsoru olarak daha önce görülmemiş bir adım attılar. Piyasaya ciddi yatırımlar ile giriş yapan kripto para borsası, adını birçok kişiye duyurmanın yanında sektörü de tanıtmış oldular.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.