a
coinnet

Yeni Bir Siber Saldırıyla 100 Milyon Dolar Çalındı

coinnet
coinnet

Bilgisayar korsanları, merkezi olmayan finans dünyasındaki son büyük saldırıda, Harmony ‘nin geliştirdiğiblok zinciri köprüsü köprüsü olan Horizon ’dan 100 milyon dolarlık kripto para çaldı.

Saldırının detayları aktarılmadı. Ancak Horizon ’un arkasındaki geliştirici olan Harmony, hırsızlığı Çarşamba sabahı belirlediklerini söyledi. Harmony, suçlu olduğuna inandığı bireysel bir hesabı seçti.

Çarşamba günü geç saatlerde atılan bir tweette, “Suçluyu belirlemek ve çalınan fonları geri almak için ulusal makamlar ve adli tıp uzmanlarıyla birlikte çalışmaya başladık” dedi.

Bir takip tweetinde Harmony, saldırıyı araştırmak için Federal Soruşturma Bürosu ve birden fazla siber güvenlik firmasıyla birlikte çalıştığını söyledi.

Blok zinciri köprüleri, DeFi alanında büyük bir rol oynar. Kullanıcılara varlıklarını bir blok zincirinden diğerine aktarmanın bir yolunu sunar. Harmony, saldırının Bitcoin için ayrı bir köprüyü etkilemediğini söyledi.

Blok zincirindeki krediler ve yatırımlar gibi geleneksel finansal hizmetleri yeniden inşa etmeyi amaçlayan DeFi’nin diğer yönleri gibi, köprüler de temel kodlarındaki güvenlik açıkları nedeniyle bilgisayar korsanları için ana hedef haline geldi.

Blockchain analiz firması Elliptic’in araştırma lideri Jess Symington’a göre, köprüler büyük likidite depolarını koruyor ve onları bilgisayar korsanları için cazip bir hedef yapıyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.