a
coinnet

Orta Doğu’nun En Büyük Alternatif Varlık Yöneticisi Blockchain Fonu Toplamaya Başladı

coinnet
coinnet

Orta Doğu’nun en büyük alternatif varlık yöneticisi, blockchain teknolojisi geliştiren girişimlere yatırım yapmak için yeni bir fon topluyor. 

Investcorp Holdings’in internet sitesinde bugün yayınlanan bir gönderiye göre, Bahreyn merkezli Investcorp, eLydian Lion fonu Abu Dabi’de kurulacak ve küresel bir yatırım yetkisine sahip olacak.

Gönderi, fonun yatırımcıların blockchain ekosisteminin hızlı büyümesine erken maruz kalmalarını sağlayacağını söyledi. Esas olarak blockchain altyapısı, platformlar ve borsalar, merkezi olmayan finans ve veri analitiği gibi alanlarda faaliyet gösteren erken aşamadaki şirketleri destekleyecektir.

Investcorp, halka açık bir kuruluş olarak yaklaşık 40 yıl sonra geçen yıl Bahreyn borsasından çıkmak için harekete geçti. Hareketin ona daha hızlı genişleme çevikliği vereceğini bekleniyor.

Block, Investcorp’tan fon için planlanan kapanış tarihi ve hedef tutarı hakkında bilgi istedi. Ancak yayınlandığı tarihte herhangi bir haber alamadı. 

Yeni bağış toplama, kripto dostu bir bölge olarak yerini sağlamlaştırmaya çalıştığı için Orta Doğu’daki bir faaliyetiı takip ediyor. Mart ayında Dubai, kripto borsası devi Binance’in kurulmasına yardımcı olduğu bir çerçeve olan sanal varlık düzenlemesi ile görevlendirilmiş yeni bir ajansı açıkladı.

Hafta sonu boyunca Binance, dijital varlıklarda aracı-bayi olarak faaliyet göstermek için Abu Dhabi Global Market’ten (ADGM) prensip olarak onay aldı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.