a

Silvergate Capital, MicroStrategy İştirakine 205 Milyon Dolarlık Bitcoin Destekli Kredi Verdi

Silvergate Capital, MicroStrategy iştirakine 205 milyon dolarlık Bitcoin destekli kredi verdi.

Kripto para birimi bankası Silvergate Capital (NYSE: SI.) Salı günü Silvergate Exchange Network Kaldıraç programı kapsamında Microstrategy’nin (NASDAQ: MSTR.) bir yan kuruluşu olan Macrostrategy’ye 205 milyon dolarlık bitcoin destekli kredi verdi.

2020 Yılında piyasaya sürülen SEN Kaldıracı, bitcoin tarafından teminatlandırılan ABD doları kredileri yoluyla sermayeye kurumsal düzeyde erişim sağlıyor.

Yalnızca faizli vadeli kredi, Macrostrategy’nin teminat hesabında Silvergate (SI) ve MacroStrategy tarafından karşılıklı olarak yetkilendirilmiş bir emanetçi ile tutulan belirli Bitcoin (BTC-USD) tarafından güvence altına alınır.

Şirket, anlaşma şartlarına göre, Macrostrategy’nin kredi gelirlerini btc’yi satın almak için kullanacağını; kredi işlemiyle ilgili ücretleri, faizleri ve masrafları veya genel kurumsal amaçlar için ödeyeceğini söyledi.

MicroStrategy yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Michael Saylor. ”Krediden elde edilen sermayeyi kullanarak, bitcoin’imizi verimli bir teminata dönüştürdük ve bu da iş stratejimize karşı daha fazla yürütmemizi sağlıyor” dedi.

Bu arada bitcoin (BTC-USD +% 1.5) hem kısa hem de uzun vadeli hareketli ortalamaların üzerinde 48 Bin dolar ile flört ediyor. Ve sı’nın hisseleri pazar öncesi işlemlerde% 1,5 artıyor; MSTR hissesi% 0,9 oranında yükseliyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Günün başka bir haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.