a
coinnet

Kripto Traderları, Orta Doğu Krizinde 300 Milyon Dolar Kaybetti

coinnet
coinnet

Kripto traderları, son 24 saatte kaldıraçlı short ve long pozisyon tasfiyelerinden 300 milyon dolar kaybetti. Tasfiye, İsrail’in bir saldırısı şüphesi altında İran’da patlamaların yankılanmasıyla önemli bir oynaklığın ortasında meydana geldi.

Jeopolitik gerilimler, İran’ın İsrail’e karşı benzeri görülmemiş saldırısından bir hafta sonra kripto para piyasasına yine zarar verici oynaklık getirdi. Bu vesileyle kripto traderları, çoğunlukla long pozisyonlardan olmak üzere 48 saatlik tasfiyelerde yaklaşık 2 milyar dolar kaydetti.

Şimdi, 90.133 trader 24 saat içinde 291.12 milyon dolar kaybetti. Bitcoin (BTC) 107.44 milyon dolar ile öne çıktı. Saldırıdan birkaç saat sonra tasfiye verileri CoinGlass tarafından paylaşıldı.

Kripto Traderları Acı Bir Gün Geçirdi

Özellikle, 19 Nisan’da kaydedilen tasfiyeler, daha önce bildirilen olaydan çok daha dengeliydi. Long pozisyonlu kripto traderları 154.92 milyon dolar kaybetti. Short satıcılar ise 136.20 milyon dolar kaybetti. Bu, ani çöküşten ve ardından ticaret spektrumunun her iki tarafını da etkileyen hızlı bir düzeltmeden kaynaklandı.

Orta Doğu’da Küresel Kriz Sürüyor

İran-İsrail çatışması tırmanışı, küresel etki korkusunu artırdı. Dünyanın gözleri Orta Doğu’ya çevrildi. Ekonomik açıdan bakıldığında, piyasalar savaş risklerini fiyatlandırıyor. Sermaye spekülatif varlıklardan dışarı çıkarken altın ve gümüş gibi sağlam çitlere akıyor.

Finansal piyasalarda, küresel hisseler gevşedi. Petrol fiyatları yükseldi ve yatırımcılar riskler hakkında endişelendikçe ABD tahvil getirileri düştü. Bu arada, kripto para birimleri, long ve short kaldıraçlı kripto traderları cezalandıran büyük bir oynaklık kaydetti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.