a
coinnet
coinnet
coinnet

Çapraz marjin veya crossing margin, marjin işlemler piyasasında yatırımcıların işlem yapması için sunulan çeşitlerden biridir. Diğeri ise izole marjin olarak karşımıza çıkıyor. İzole marjin hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen linke tıklayın.

İzole marjin işlemlerde belirli bir bütçeyi bu işlem için ayırırsınız. Likide olsanız dahi bu bütçeden kayıplar yaşanmaktadır. Crossing (çapraz) marjinde ise var olan tüm bütçeniz açacağınız işlem için kullanılmaktadır. Bu nedenle de kayıp miktarı artabilir. Aynı zamanda likidasyonu önlediğinden dolayı da daha fazla kazanç elde edilmesini de sağlayabilir. Bu durum yalnızca sizin bilgi ve tecrübenize dayanmaktadır. Değişken piyasa koşullarını iyi analiz edebiliyorsanız marjin işlemlerin tüm özelliklerinde faydalanmanız da mümkündür.

Çapraz marjin işlemlerde bakiyenizde bulunan para tükendiğinde likide olursunuz. Eğer işleminize güveniyorsanız ve devam etmek istiyorsanız borsa cüzdanınıza yeni para girişi yapmanız gerekmektedir. Fakat olayın büyüsüne kapılmadan temkinli yaklaşım sergilenmeli ve borsaya yeni para girişi yapılması durumunda iyi bir şekilde karar verilmelidir.

Yukarıda bahsedilen sebeplerden dolayı çapraz marjin ticareti yapacak olan kişilerin tecrübeli kişiler olması tavsiye edilmektedir. Piyasa oldukça volatil bir yapıdadır. Böyle bir piyasada tüm bakiye ile riskli bir işlem açmak kişiyi bunalıma kadar sürükleyebilir. Olumsuz durumlara mahal vermemek için tedbirli olunmalıdır.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.