a

DeFi Token’lar – Piyasa Değerine Göre ilk 100 DeFi

Piyasa değerine göre en büyük ilk 100 DeFi Token’lar piyasa değeri, işlem çiftleri, grafikler ve verileri, dünyanın tüm DeFi Token kripto para fiyatlarını takip edin.

# İsimFiyatDeğişim (24s)Değişim 7D Değişim 30D Değişim 1Y Piyasa DeğeriMevcut TedarikFiyat Grafiği(7D)

Piyasa Değerine Göre ilk 100 DeFi

Burada 100 DeFi Token fiyatları sunuluyor. Varsayılan ayar, fiyatları USD cinsinden gösterir ve kripto varlıklarını piyasa değerine göre sıralar.

Fiyatları USD cinsinden görmek için ilgili kripto paraya tıklayın. Kapanış fiyatı, toplam ve mevcut madeni para sayısı, işlem hacmi ve fiyat değişim yüzdesi gibi temel ölçümlerin tümü hızlı bir bakışta görülebilir.

Değişkenliği analiz etmek ve farklı zaman dilimleri seçerek belirli bir kripto varlığının performansını değerlendirmek için tarhisel veriler sekmesine göz atın.

DeFi Token ve DeFi Nedir?

DeFi Token, merkeziyetsiz yani (decentralized) ve finans yani (finance) kelimelerinden oluşan merkeziyetsiz finans işlemlerine verilen genel isim. DeFi hiçbir merkez veya otoriteye bağlı olmayan finansal yapılara verilen isim.

DeFi Farkları Nedir?

DeFi bankaya güveni olamayan kişilerin bankacılık işlemlerini bir otorite tarafından değil de sistemin oluşturduğu bir algoritma üzerinden gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır. DeFi ağlarına bağlı milyonlarca cihaz ile belli bir formül üzerinden yapılambilmesiniz sağlar. Bu nedenle DeFi sistemlerinde bir merkezin müdahalesi imkansızdır. Sistemi kullananlar aynı zamanda sistemin çalışabilmesini sağlamaktadırlar.

Genel olarak DeFi sistemlerinin avantajları yönleri şunlardır:

  • Merkeziyetsiz borsaların ortaya çıkmasını sağlamıştır.
  • Paraya dayalı bankacılık sistemlerinin herkesçe kullanılmasını sağlamıştır.
  • Kullanıcılar arası borç alma ve borç verme işlemlerinin yapılabilmesi sağlamıştır.
  • Piyasaya yeni bir kripto para biriminin sunulmasını ve projeler için fon toplayabilmeyi sağlamıştır.
  • Yeni kullanılabilir finans gereçlerinin DeFi ile kullanıma sunulabilmesini sağlamıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.