a
coinnet
coinnet
coinnet

MetaMask , Ethereum tabanlı her tür tokenı destekleyen ve diğer blok zincirleri ile etkileşim kurmak amacıyla kullanılan bir kripto para cüzdanıdır. Kripto para cüzdanları özel anahtarınızı saklamanıza ve birden fazla defter ile etkileşimde kalmanıza yardımcı olan bir köprü niteliğindedir. MetaMask, farklı web sitelerindeki kimlikleri yönetmek, blok zinciri işlemlerini imzalamak için güvenli bir kimlik kasası (vault) içermektedir. Yatırımcıların cüzdanlarına bir tarayıcı uzantısı ya da mobil uygulama aracılığıyla erişmelerine olanak sağlayan yazılım, merkezi olmayan uygulamalarla etkileşimde bulunmak için de kullanılabilmektedir. MetaMask,  2016 yılında başta Ethereum tabanlı araçlara ve altyapıya odaklanan bir blok zinciri yazılım şirketi olan ConsenSys tarafından geliştirilmiştir. Misyon olarak, Ethereum’u olabildiğince çok kişiye ulaştırmayı ve kullanımını kolaylaştırmayı hedefleyerek yola çıkmıştır.

 MetaMask, kullanıcıların hesap anahtarlarını depolamasına ve yönetmesine, Ethereum tabanlı kripto para alışverişi yapmasına ve uyumlu bir web tarayıcısı veya mobil uygulamanın yerleşik tarayıcısı aracılığıyla merkezi olmayan uygulamalara güvenli bir şekilde bağlanmasına olanak tanımaktadır. MetaMask’in tamamen ücretsiz olması, kolay kullanımı ve kurulumu ile günümüzde en popüler dijital cüzdan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ekim ayında dünya genelinde 1 milyon aktif üyeye ulaştığını belirten MetaMask, geçen yıla göre % 400’lük bir büyüme gerçekleştirdiğini duyurmuştur. Yatırımcıların güvenle Ethereum satın almalarına ve saklamalarına, DeFi protokollerine ve borsalarına göz atarak, kolay ve güvenli bir şekilde ticaret yapmalarına, cüzdanları ile doğrudan Uniswap, Maker, Aave, Curve, Yearn ve Rarible gibi büyük DeFi ve NFT platformlarına erişime izin vermesi büyümeyi giderek hızlandırmaktadır.

MetaMask cüzdanını, Google Chrome, Firefox ve Brave tarayıcılarına kurarak kullanabilir, bunun yanında iOS ve Android’e de kurulum gerçekleştirebilirsiniz. MetaMask.io adresinden her iki versiyonun da indirme bağlantılarına erişebilirsiniz.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.