a

Crypto Head Çalışmasına Göre, California, ‘Kriptoya En Hazır’ Eyalet Seçildi

Google’da yapılan aramalar, BTC ATM’leri ve kurulum sayıları ve kripto ile ilgili ödemelerin rakamlarını bir araya getiren Crypto Head, ABD’nin kriptoya en hazır eyaletini seçti.

coinnet
coinnet

Birçok veriyi bir araya getiren Crypto Head, hazırladığı kripto endeksine göre Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaleti kriptoya en hazır yeri seçildi.

California’nin Kripto Konusunda Eğilimleri Var

Kripto konularını inceleyen Crypto Head isimli internet sitesi, birçok veriyi bir araya getirdi ve titiz bir şekilde inceledi. Eyalet nüfusları ve dijital varlık alımlarını da göz önünde bulunduran platform, ABD’nin kriptoya en fazla ilgi duyan eyaletini belirledi. Yapılan saptamalara göre California bu konuda en önde gidiyor.

İncelemede eyaletlere 10 üzerinden puan verildi. Buna göre en yüksek puanı 5,72 ile California aldı. Kripto endeksindeki geri kalan sıralamada ise New Jersey 5,44, Texas 5,28, Florida 5,03 ve New York 4,29 puan aldı. California’nın toplam puanının ulusal ortalamanın da 2,54 üzerinde olduğu görüldü.

Crypto Head yaptığı çalışmaya göre, California’da Google’da yapılan kripto aramalarında da birinci olurken, yine kripto ATM konusunda da ABD’nin en önde gelen eyaleti olmayı başardı. New York, ATM kurulumunda 33.’ncü sırada yer alırken, New Jersey, ATM kurulumunda NY’i geçmeyi başardı.

ABD Kripto Benimsemesinde Lider Konumda

Amerika Birleşik Devletleri tarafından henüz net bir kripto düzenlemesi gelmese de bu konudaki çalışmalar hassasiyetle sürdürülüyor. Ancak bu duruma rağmen ülke kripto benimsemesi konusunda lider konumunu korumaya devam ediyor. 2020’de ABD’deki BTC ticaret hacimleri, Avrupa, Nijerya ve Çin’in toplamını aşmış, ABD’liler aynı yıl kripto işlemlerinden 4,1 milyar dolar kar elde etmişlerdi. Endüstri kaynaklarına göre ABD, toplam kurulumların yüzde 86,4’ünü oluşturan Bitcoin ATM’lerinde de dünyaya liderlik ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto paralara bu kadar yatırım yapılmasına neden olarak, varlık sınıfının genişliği gösteriliyor. Bu da kripto benimsemesini en üst düzeye çıkartıyor. Ağustos ayında, finansal karşılaştırma web sitesi Finder, ABD sakinleri arasında kripto sahipliği açısından 27 ülke arasında 26. sırada yer aldı. Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’dakiler gibi büyük ölçüde havalelere bağlı gelişen piyasalar çok daha yüksek sıralarda yer aldı. Crypto Head tarafından yapılan araştırma da kripto paralar konusunda ABD’lilerin kabulünün gerçekleştiğini ve kullanıma hazır hale geldiğini gösteriyor.  

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.