a
coinnet
coinnet
coinnet

Bugün Türkiye saati ile 11.45’te Hamster Coin %80’lik bir düşüş yaşadı. Düşüşün sebebinin hamster coin’in hacklenmesi olduğu söyleniyor. Düşüşün yaşandığı dakikalardan beri herhangi bir yeni düşüş veya yükseliş gözlenmedi.

Hack konusu ile ilgili 500 bin dolar civarında hamster cüzdanın hacklenmiş olduğu söyleniyor. Bitcoin yükseliş trendinde iken sürekli gündeme geliyordu ve büyük ölçüde Türk yatırımcı toplamıştı.

Hamster Coin Son Durum

Hamster Coin; Mexc, Lbank ve Probit Global gibi borsalarda işlem görüyor. Bunun yanı sıra merkeziyetsiz kripto para borsası Pancakeswap’da da işlem gören coin coinmarketcap verilerine göre %40 değer kaybetmiş gözüküyor fakat Mexc borsasında görselde de görüldüğü gibi %80 değer kaybı var.

Hamster Coin Açıklama

Twitterda hack olayı ile gündeme oturan Hamster Coin Twitter hesabında sessiz kalırken telegram kanallarından düşüşün ardından açıklama yaptı. Açıklamada telegram yöneticisi şu mesajı verdi: “https://t.me/Hamster_Finance

⚠️GLOBALİN RESMi AÇIKLAMASI⚠️
Değerli yatırımcılar, endişelenmenize gerek yok. Hacklendik. Paranız güvende ve saldırılar sona erdikten sonra en kısa sürede iade edilecektir. Ve fiyat tarafımızdan desteklenecektir.
Globalden gelecek resmi açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar etmeyiniz…

Coinnet ekibi olarak açıklamanın arkasında durmalarını ve hiçbir yatırımcının bu konuda mağdur olmamasını temenni ediyoruz. Herhangi bir yeni gelişme dahilinde yine sizleri durumu değerlendirerek haberdar edeceğiz.

Günün önemli bir başka haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.